2018-03-07 20:10:00
Roksana Góra

Wyrównany mecz w Szczecinie! Pogoń pokonuje MMTS Kwidzyn

Rywalizacja pomiędzy drużynami Sandry SPA Pogoni Szczecin a MMTS-u Kwidzyn zakończyła się zwycięstwem szczecinian 25:20. Przez większą część meczu obie ekipy tworzyły bardzo wyrównane widowisko, jednak ostatnie minuty należały do zawodników ze Szczecina.

Spotkanie rozpoczęło się od celnego trafienia Pawła Krupy, na które szybko odpowiedział skrzydłowy MMTS-u - Adrian Nogowski. Od początku w bramce dobrze spisywał się Sebastian Zapora. W 12. minucie dwuminutową karę ujrzał Kelian Janikowski. Żadna z ekip nie potrafiła oddalić się od rywala na różnicę większą niż jedna bramka, jednak przez sporą część meczu o krok dalej byli szczecinianie.

Defensorzy Pogoni starali się zachowywać agresywnie, jednak kwidzynianie potrafili znaleźć sposób na przeciwników. W 22. minucie dwie fenomenalne obrony zanotował Krzysztof Szczecina. Dwuminutowe kary obu drużyn odzwierciedlały zaangażowanie zawodników - po pierwszej połowie na ławce wylądowało bowiem aż czterech szczypiornistów. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 12:10 na korzyść Pogoni Szczecin. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Arkadiusz Bosy, który zdobył 4 trafienia.

Początek drugiej odsłony aż roił się od błędów z obu stron. Kolejną karę otrzymał Janikowski, sędziowie dyktowali także wiele rzutów z siedmiu metrów. W 42. minucie prowadzenie Pogoni było zagrożone. Sytuację uratował skrzydłowy Dawid Krysiak, a potem kolejną bramkę dołożył Wojciech Matuszak. Na dziesięć minut przed końcem czerwoną kartkę z gradacji kar dostał Wąsowski. Przy stanie 19:16 na korzyść szczecinian, trzy trafienia z rzędu zdobyli ich rywale i szybko doprowadzili do wyrównania. Końcówka meczu należała już do Pogoni Szczecin, która zdołała jeszcze doszlifować korzystny dla siebie rezultat. Ostatecznie podopieczni Piotra Frelka pokonali kwidzynian 25:20.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 25:20 (12:10)