2017-10-18 20:50:00

Zacięty mecz w Gdańsku. Drużyna Marcina Lijewskiego pokonała Zagłębie!

Nie brakowało emocji w pojedynku Wybrzeża z drużyną z Lubina. Po zaciętej walce Zagłębie przegrało jedną bramką, a ze zwycięstwa mogą cieszyć się gdańszczanie.

Pierwsze minuty spotkania bardzo słabo rozpoczęli gospodarze, którzy przegrywali 0:3. Na niekorzystny wynik Wybrzeża już w 4. minucie meczu zareagował Marcin Lijewski prosząc o czas. Dopiero minutę później pierwszą bramkę dla ekipy z Gdańska zdobył Wojciech Prymlewicz. Wybrzeże konsekwentnie niwelowało stratę do rywala.

Zagłębie mocno pracowało nad budowaniem swojej przewagi, ale spotkanie stało się bardziej wyrównane. W 26. minucie Wybrzeże dogoniło rywala na jedną bramkę 12:13. O chwile przerwy natychmiast poprosił Bartłomiej Jaszka. W ostatniej minucie kolejne oczko zdobył Jan Czuwara, ale równo z syreną Piotr Papaj trafił do bramki Zagłębia i to gospodarze do przerwy prowadzili 16:15.

W drugiej połowie od czterech kolejnych trafień rozpoczęli gdańszczanie, którzy w rezultacie wyszli na cztery bramki przewagi 20:16. W kolejnych minutach Zagłębie zaliczyło serię także czertach trafień i na tablicy wyników był remis 20:20.

Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania lepsi o dwa oczka byli gospodarze, ale lubinianie nie odpuszczali rywalowi. Obie ekipy nie zwalniały tempa i w 55. minucie był nadal remis 28:28. W drugiej połowie świetne interwencje zaliczył bramkarz Wybrzeża- Artur Chmieliński.

Końcówka meczu była nerwowa. O zwycięstwie rozstrzygnęła ostatnia minuta. W 60. minucie czas zażądał Marcin Lijewski. Po chwili Łukasz Rogulski zdobył bramkę dla gospodarzy, którzy wygrywali już 31:29. W ostatniej sekundzie jeszcze jedno oczko zdobyło Zagłębie, ale punkty wywalczyła ekipa z Gdańska.

Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin 31:30 (16:15)