2016-09-08 17:26:00

Vive rozbiło rywala! Podium dla kielczan

Na trzecim stopniu podium skończyli zmagania w Super Globe piłkarze ręczni Vive Tauronu. Kielczanie w meczu o brąz pokonali katarskie Al Sadd 36:25, do przerwy prowadząc 20:12.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Najpierw Vive prowadziło jedną bramką, a chwilę później o jedno oczko więcej mieli zawodnicy Al Sadd - jednak najczęściej na tablicy wyników pojawiał się remis.

W 19. minucie Vive Tauronowi udało się odskoczyć pierwszy raz w tym pojedynku na trzy trafienia (11:8). Wtedy to Darko Djukić pokonał swojego rodaka Darko Stanicia i o czas musiał poprosić trener Al Sadd. To jednak wiele nie pomogło, bo w kolejnych minutach przewaga kielczan rosła. Duża w tym zasługa Filipa Ivicia, który znów bronił wybornie. Po pierwszej połowie "żółto-biało-niebiescy" wygrywali 20:12.

Już pięć minut po wznowieniu gry kielczanie mieli dziesięć goli więcej niż Al Sadd (23:13). Chwilę później było już 26:13. Później mecz zrobił się spokojniejszy. Vive Tauron kontrolowało przebieg spotkania i utrzymywało bezpieczną przewagę.

Kielczanie pokonali Al Sadd 36:25 i dzięki temu zajęli trzecie miejsce w turnieju Super Globe.

Al Sadd - Vive Tauron Kielce 25:36 (12:20)

Vive Tauron: Filip IvićSławomir Szmal - Darko Djukić 7, Tobias Reichmann 3, Krzysztof Lijewski 1, Paweł Paczkowski 3, Uros Zorman 2, Mariusz Jurkiewicz 2, Karol Bielecki 5, Piotr Chrapkowski 3, Manuel Strlek 4, Mateusz Jachlewski 1, Patryk Walczak 1, Julen Aguinagalde 2, Mateusz Kus 2.