2017-02-14 09:25:00
Adam Brzuski

Flensburg wciąż liderem, ciekawie w środku tabeli

Za nami 19. kolejka Bundesligi, której niewątpliwie największym hitem były Derby Północy, w których lepszy okazał się SG Flensburg-Handewitt i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Ciekawie było też w innych rozegranych spotkaniach.

O meczu na szczycie wspomniano już w oddzielnym artykule, jednak przypomnijmy – SG Flensburg-Handewitt okazał się lepszy od THW Kiel, zwyciężając 30:29.

Fuchse Berlin, mające szanse na grę w Lidze Mistrzów, grało swój mecz na wyjeździe z walczącym o utrzymanie TBV Lemgo. Wynik w ciągu pierwszego kwadransa oscylował wokół remisu, kiedy to zaczęła zarysowywać się przewaga stołecznej drużyny, która wygrała pierwszą połowę czteroma bramkami. W drugiej połowie „Lisy” kontrolowały przebieg spotkania i ostatecznie sięgnęły po dwa punkty w tym spotkaniu. Z dobrej strony pokazał się były zawodnik Wisły Płock, Petar Nenadić. Serb rzucił w tym spotkaniu 6 bramek i zaliczył 5 asyst.

Z powodu kontuzji w kadrze meczowej gospodarzy nie znalazł się Piotr Wyszomirski.

TBV Lemgo – Füchse Berlin 29:34 (14:18)

Równie dużo emocji, co Nörd-Derby, dostarczył pojedynek HC Erlangen z TSV Hannover-Burgdorf. Od początku spotkania zespoły grały bramka za bramkę, a remis utrzymywał się praktycznie do końca pierwszej połowy, jednak ostatecznie gospodarzom udało się ją zwyciężyć dwoma bramkami. W drugiej części meczu przyjezdni zaciekle walczyli o doprowadzenie do wyrównania. Udało im się nawet wyjść na prowadzenie. W 59. minucie spotkania na tablicy świetlnej wciąż widniał remis, jednak ku rozgoryczeniu gości gospodarze rzucili bramkę dającą im zwycięstwo na 5 sekund przed końcem.

HC Erlangen - TSV Hannover-Burgdorf 27:26 (13:11)

Pozostałym spotkaniom 19. kolejki Bundesligi nie towarzyszyły już tak duże emocje. Prawdopodobnie pierwszym spadkowiczem okaże się Bergischer HC, którego gra musiałaby zmienić się o 180˚, by mieli oni szansę pozostać w elicie.