2017-02-05 19:27:00

Puchar Polski: Bez niespodzianki w Lubinie. Orlen Wisła gra dalej

Orlen Wisła zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Płocczanie wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 29:27, a do przerwy prowadzili 17:16.

W zespole z Płocka nie mogli zagrać: Dan-Emil Racotea oraz Maciej Gębala - jednak ich występ w tym spotkaniu od początku był niemożliwy. Po meczu z Górnikiem Zabrze problemy zdrowotne mają Tomasz Gębala i Adam Wiśniewski i oni także nie mogli wystąpić w tym starciu. Za to do dyspozycji trenera Piotra Przybeckiego byli Mateusz Piechowski oraz Leon Sowul, dla którego był to debiut w pierwszym zespole Wisły.

W tym spotkaniu kluczowy był początek drugiej połowy. "Nafciarze" odskoczyli na kilka bramek i tej przewagi już nie dała sobie odebrać. Gospodarze nieznacznie zmniejszyli straty, ale i tak przegrali 27:29.

Orlen Wisła zapewniła sobie tym samym awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Mecze tej fazy rozgrywek zaplanowano na 5 kwietnia.

Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock 27:29 (16:17)

Następny artykuł: Sobota z Pucharem Polski (wyniki)