Faworyzowana Francja kontra nieobliczalna Słowenia. Zapowiedź pierwszego półfinału mistrzostw świata

Autor: Wojciech Staniec, 26-01-2017, 09:20

Walka o finał mistrzostw świata nabiera rumieńców. W czwartek rozegrany zostanie pierwszy półfinał mundialu. Teraz już wszystkie cztery ostatnie mecze turnieju zostaną rozegrane w Paryżu.

W pierwszym półfinale Francja zmierzy się ze Słowenią. Co ciekawie "Trójkolorowi" to jedyni półfinaliści Igrzysk Olimpijskich, którzy powtórzyli ten wyczyn na mistrzostwach świata. Wtedy w finale zmierzyli się oni z Duńczykami, ale drużyny ze Skandynawii nie ma już na mistrzostwach, podobnie jak Polski oraz Niemiec.

Francuzi do główni kandydaci do złota. Stoją za nimi świetne wyniki w ostatnich latach. W ciągu trzynastu poprzednich mistrzostwach świata tylko dwa razy nie grali w półfinale w 1999 i 2013 roku. Z kolei dla Słowenii jest to drugi raz, gdy gra ona w 1/2 finału. Poprzedni raz miało to miejsce w 2013 roku na turnieju w Hiszpanii i zajęła ona wtedy czwarte miejsce.

Jakby tego było mało to gospodarze mundialu są jedyną drużyną, która w tym turnieju jeszcze nie przegrała. Jednak przed mistrzostwami Francja i Słowenia zagrały dwa mecze towarzyskie, były one bardzo zacięte i wyrównane. Słoweńcy dysponują bardzo młodym zespołem, a średnia ich wielu to niewiele ponad 25 lat, z kolei zupełnie po drugiej stronie jest Francja - najstarszy zespół mistrzostw (średnio ponad 28 i pół roku).

Wszystkie mecze półfinałowe oraz pojedynek o brąz i finał odbędą się Accorhotels Arena w Paryżu.

Początek meczu Francja - Słowenia w czwartek, 26 lutego o godzinie 21.

REKLAMA

Dodaj komentarz