2019-10-13 00:12:00
Sebastian Kalwat

Liga Mistrzów: Wyraźne zwycięstwo FC Barcelony!

Kolejne zwycięstwo FC Barcelony! Tym razem "Duma Katalonii" ograła we własnej hali Eleverum 33:24.

Mecz lepiej rozpoczął się dla drużyny przyjezdnej, która skutecznie wykańczała swoje akcje i prowadziła na początku 2:0. Jednak później do głosu doszła Barcelona, zdobywając dwie kolejne bramki. Od stanu 2:2, mecz toczył się bramka za bramkę. Po kilku minutach gospodarze wyszli po raz pierwszy na prowadzenie, a gola na swoim koncie zapisał były zawodnik PGE Vive Kielce Luka Cindrić.

Od wyniku 7:6 gospodarze, kontrolowali przebieg spotkania, nie oddając prowadzenia do końca pierwszej połowy. W dużej mierze ze względu na bardzo dobrą postawę w bramce Kevina Mollera, który do 17. minuty meczu zaliczył sześć udanych interwencji. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:12 dla Barcelony.

Druga część spotkania toczyła się już w mniejszym tempie. Kilka strat oraz nieskuteczność z obu stron wyraźnie świadczyła o tym, iż poziom koncentracji spadł. W pierwszych minutach, drugiej połowy gospodarze nie dali zbyt dużego pola manewru ekipie z Elverum, która jednak miała od czasu do czasu przebłyski jak np. bramka na 21:17, zdobyta po kapitalnym dograniu no-look pass, od rozgrywającego gości. Jednak od tamtej pory Duma Katalonii zaczęła powiększać swoją przewagę.

Do końca meczu gospodarze kontrolowali grę, raz po raz bezlitośnie punktując wyraźnie zrezygnowanych rywali. Gości stać było jeszcze w tym meczu na piękną wrzutkę w 58. minucie spotkania. Warto wspomnieć o świetnej postawie w bramce Kevina Mollera, który swoimi interwencjami, skutecznie zniechęcał do gry zawodników drużyny z Norwegii. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Barcelony 33:24. Najlepszym strzelcem meczu został Sebastian Henneberg, zdobywca 8 goli. W drużynie gospodarzy najwięcej goli rzucił świetnie dziś dysponowany Luka Cindrić, dorzucając do swojego dorobku kilka pięknych asyst.

FC Barcelona - Elverum 33:24 (15:12)