2019-05-04 21:01:00

Liga Mistrzów: Barcelona dopełniła formalności. Mistrzowie Hiszpanii wracają do Final Four

Po roku przerwy FC Barcelona wraca do Final Four Ligi Mistrzów. Mistrzowie Hiszpanii wygrali z HBC Nantes i przypieczętowali awans do najlepszej czwórki Europy.

Obserwatorem tego spotkania z ramienia EHF-u był Polak - Mirosław Baum. Poza składem Barcelony na to spotkanie znalazł się nasz inny rodak - Kamil Syprzak. Z kolei w HBC Nantes wystąpił Nicolas Tournat, który do 2020 roku będzie grał w PGE VIVE. Francuz rzucił pięć goli.

Barca wygrała w pierwszym meczu w Nantes 32:25. Tak więc do rewanżu w Palau Blaugrana przystępowała w bardzo dobrej sytuacji. Początek spotkania potwierdził, że mistrzowie Hiszpanii są jednym z głównych faworytów do wygrania Ligi Mistrzów.

Zawodnicy "Dumy Katalonii" grali szybko, kombinacyjnie. Nie musieli oni długo czekać, aby wyjść na prowadzenie 14:8. Od tego momentu spotkanie nie było już tak jednostronne. Francuzi odrobili straty, a w drugiej połowie mieli nawet okazję, żeby doprowadzić do remisu. Jednak - tak na dobrą sprawę - Barcelona cały czas miała wszystko pod swoją kontrolą. Wystarczyło, że lekko przyśpieszyła, wyprowadziła kontry i znów bezpiecznie prowadziła.

FC Barcelona w dobrym stylu awansowała do Final Four. Znamy już dwie drużyny, które 1 i 2 czerwca powalczą w Kolonii o triumf w Lidze Mistrzów, gdyż wcześniej tej sztuki dokonali już gracze Telekomu Veszprem. Resztę finalistów poznamy w niedzielę.

FC Barcelona - HBC Nantes 29:26 (17:14)