2019-03-24 09:00:00

W walce o marzenia! Przed Orlen Wisłą Płock pierwsza bitwa z Pickiem Szeged!

Pierwszym krokiem Orlenu Wisły Płock w walce o ćwierćfinał Ligi Mistrzów będzie starcie z drużyną MOL-Picku Szeged! Płocczanie nie są stawiani w roli faworytów, jednak nie jest tajemnicą, że potrafią sprawiać niespodzianki. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Wyżej wspomnianą niespodzianką było samo przedostanie się do szesnastki najlepszych zespołów Ligi Mistrzów. Podopieczni Xaviego Sabate w pierwszym meczu fazy pucharowej ulegli przed własną publicznością Bjerringbro-Silkeborg 22:26. Sytuacja przed rewanżem rysowała się zatem w mało optymistycznych barwach. Co więcej, pierwsza połowa drugiego ze spotkań nie wyglądała dobrze z perspektywy płockich kibiców. Po przerwie w zawodników Wisły wstąpiły jednak nowe siły. Zdołali zdominować duński parkiet i zwyciężyć aż 27:20, dając sobie tym samym możliwość walki o najwyższe cele.

Niedzielna rywalizacja o ćwierćfinał odbędzie się w Płocku, a rewanż w madziarskim mieście. Przed zawodnikami znad Wisły nie lada wyzwanie. Obecnie Pick króluje w tabeli węgierskiej ligi, wyprzedzając między innymi ekipę z Veszprem. Orlen Wisła Płock będzie musiała zagrać na najwyższym poziomie, by dorównać rywalom. Szacunek do płocczan pokazał trener MOL-Picku. Juan Carlos Pastor wypowiedział się o Wiśle w następującym tonie: - To agresywny i bardzo twardy zespół. Dzięki temu stawia przeciwnika pod presją. Wisła ma świetnych strzelców, którzy są w doskonałej formie. Atutem jest także ich szybkość, zatem spodziewam się ekscytującego meczu.

Starcie Wisły z Pickiem będzie zawierało wiele międzyklubowych połączeń. W płockim zespole gra były bramkarz z Segedynu - Adam Borbely. W Picku występuje natomiast Dmitrij Zitnyikov, który był rozgrywającym wicemistrzów Polski. W węgierskiej ekipie nie brakuje też Marina Sego oraz Deana Bombaca, którzy swego czasu reprezentowali barwy PGE VIVE Kielce.

Niedzielna rywalizacja 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Wisłą Płock a Pick Szeged rozpocznie się o 16:00.