2019-03-05 07:30:00

II liga gr. 2: Podsumowanie 19. kolejki

Za nami 19. kolejka II ligi w grupie drugiej. Ta seria obfitowała w bramki, a najwięcej padło ich w Czersku, gdzie gospodarze przegrali z ekipą Gdańska 36:42. Kto triumfował w ubiegły weekend?

Wiele emocji kibicom zapewnili zawodnicy KS-u Szczypiorniak Gniezno i Latocha Agropom Gniew. Od samego początku spotkanie było wyrównane i chociaż po pierwszej połowie goście przegrywali 11:15 to po zamianie stron nie odpuszczali do samego końca. Gospodarze nie zdołali utrzymać wypracowanej przewagi, więc rywale konsekwentnie odrabiali straty i doprowadzili do remisu. Po sześćdziesięciu minutach tablica wyników pokazywała 25:25. O wygranej decydował konkurs siódemek, w których lepszy ostatecznie był zespół z Gniewu.

KPR Gryfino w tej serii rozgrywek nie sprawił niespodzianki i nie dał rady pokonać USAR-u Kwidzyn. Lider tabeli od samego początku sezonu jest niepokonany, odnosi kolejne pewne zwycięstwa nad rywalami.

MKS Brodnica rozbił na własnym parkiecie UKS Szczypiorniak Olsztyn. W pierwszej części meczu goście rzucili tylko dziewięć bramek. Gospodarze mimo zbudowania już bezpiecznego prowadzenia nie zwalniali swojego tempa. Ostatecznie starcie wygrali 46:24.

Nerwowo było w pojedynku sąsiadów tabeli, w którym Tytani podejmowali MKS Grudziądz. Po zaciętej walce z wygranej mogli cieszyć się przyjezdni (28:27). Dla Tytanów to druga porażka z rzędu.

Wyniki:

KS Szczypiorniak GnieznoSambor Latocha Agropom Gniew 25:25 (15:11), po karnych 2:3

KU AZS UKW BydgoszczMKS MOSiR Kętrzyn 37:29 (13:11)

ITS Jeziorak IławaAZS UMK Toruń 32:27 (15:10)

MLKS Borowiak CzerskSMS ZPRP II Gdańsk 36:42 (16:25)

USAR KwidzynKPR Gryfino 38:22 (15:7)

Tytani Wejherowo - MKS Grudziądz 27:28 (15:16)

MKS Brodnica - UKS Szczypiorniak Olsztyn  46:24 (21:9)