Liga Mistrzów: Kielczanie poznali rywala w 1/8 finału!

Autor: Wojciech Staniec, 03-03-2019, 18:30

Motor Zaporoże będzie rywalem PGE VIVE w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jeżeli kielczanie wygrają, to w ćwierćfinale zmierzą się z PSG!

PGE VIVE zakończyło rozgrywki na czwartym miejscu w grupie A, a to oznaczało, że w ćwierćfinale będą grać z z piątym zespołem grupy B. Przed ostatnią kolejką szansę na to mieli RK PPD Zagrzeb i Motor Zaporoże.

REKLAMA

Chorwaci musieliby liczyć na to, że sami wygrają w Szegedzie z MOL-Pickiem, a Motor ulegnie PSG. I mistrzowie Ukrainy w stolicy Francji doznali porażki, ale RK PPD zremisowało na Węgrzech.

Oznacza to, że rywalem PGE VIVE będzie Motor Zaporoże. Pierwsze spotkanie odbędzie się między 20 a 24 marca na Ukrainie. Rewanż rozegrany będzie tydzień później w Hali Legionów. Dokładne terminy będą znane w ciągu kilku dni.

W zespole z Zaporoża występuje dwóch zawodników z przeszłością w Kielcach. Paweł Paczkowski jest wypożyczony z PGE VIVE na Ukrainę, a Mateusz Kus występował w ekipie mistrzów Polski przez trzy sezony.

Jeżeli PGE VIVE ogra Motor to w ćwierćfinale zagra z PSG. Pierwszy pojedynek odbędzie się 24-28 kwietnia w Kielcach, a rewanż na początku maja w Paryżu.

REKLAMA

Dodaj komentarz