2019-03-03 08:45:00

Z pełną koncentracją grać zespołowo i wykonać trudne zadanie! Rewanżowe starcie Orlen Wisły z Bjerringro-Silkeborg

Wicemistrzowie Polski aby pozostać w grze europejskich rozgrywek muszą odrobić cztery bramki. Przed zawodnikami z Płocka najważniejszy mecz sezonu. Czy Orlen Wisła da radę odrobić straty i awansować czy jednak to Bjerringro-Silkeborg postawi kropkę nad "i"? Emocji na pewno nie zabraknie!

Przed Orlen Wisłą arcytrudne zadanie. W rewanżowym spotkaniu o awans do TOP 16 Ligi Mistrzów musi odrobić cztery na wyjeździe. Początek spotkania w Płocku był bardzo dobry i cała pierwsza połowa była wyrównana, zakończyła się remisem 14:14. Po przerwie niestety coś się zacięło, proste błędy, które wykorzystywali przeciwnicy do budowania przewagi i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:26 na korzyść Bjerringro-Silkeborg.

- W ataku zagraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej graliśmy zespołowo. Drugą zaczęliśmy na podobnym poziomie, później jednak popełniliśmy zbyt wiele błędów w postaci strat piłki, przestrzelonych rzutów. Zaczęliśmy grać indywidualnie , podejmowaliśmy złe decyzje rzutowe, ułatwiając bramkarzowi przeciwnika zadanie. Sukcesem zakończyło się osiem z dwudziestu czterech rzutów, więc niemożliwe było, aby wygrać. Kiedy gramy zespołowo, jesteśmy w stanie walczyć nawet z drużynami lepszymi od nas – mówił po spotkaniu trener płocczan, Xavi Sabate.

Cztery bramki to już spora zaliczka duńskiego zespołu, ale przez sześćdziesiąt minut wszystko jest możliwe. Mówi się dopóki piłka w grze… Awans nie jest jeszcze przekreślony. "Nafciarze" muszą wyjść na parkiet z zimną głową i z pełną koncentracją robić swoje. Przepis na sukces to jak podkreślił trener Orlen Wisły na konferecji pomeczowej gra zespołowa!

W Płocku bardzo dobry mecz rozegrał Nikolaj Oris Nielsen."Nafciarze" nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie tego rozgrywającego, który w sumie zdobył siedem bramek. Na pewno na tego zawodnika Orlen Wisła musi zwrócić uwagę.

W niedzielnym meczu płocczanie będą musieli poradzić sobie bez Renato Sulicia, który został ukarany przez Europejską Federację Piłki Ręcznej za niesportowe zachowanie podczas pierwszego spotkania z Bjerringro-Silkeborg. Obrotowy został zawieszony na dwa mecze i ukarany karą grzywny w wysokości 500 euro - szczegóły tutaj

Spotkanie Bjerringbro-Silkeborg - Orlen Wisła Płock rozpocznie się w niedzielę, 3 marca o godzinie 15:10.