Oficjalnie: Piotr Przybecki nie jest już trenerem reprezentacji Polski!

Autor: Wojciech Staniec, 25-02-2019, 12:44

To pewne! Trenerem reprezentacji nie jest już Piotr Przybecki. Z byłym już selekcjonerem spotkał się w poniedziałek rano prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki i poinformowało takiej decyzji. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

"Zarząd ZPRP przychylił się do nowego stanowiska Rady Trenerów, zgodnie z którym obowiązkiem trenera reprezentacji Polski jest stała praca w strukturach Związku i konieczność nadzoru wszystkich reprezentacji narodowych w pionie męskim. Piotr Przybecki – ze względu na sytuację osobistą – nie ma możliwości realizacji tych uwarunkowań" - napisano w komunikacie.

REKLAMA

Przybecki od nowego sezonu będzie trenerem grającego w 2. Bundeslidze VfL Lübeck-Schwartau. Jednak pracę w tym klubie podjął za zgodą prezesa ZPRP, Andrzeja Kraśnickiego. - "Decyzja dotycząca pracy selekcjonera w klubie podjęta została po konsultacjach i za wiedzą kierownictwa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W kontrakcie klubowym Przybeckiego znalazł się zapis o bezwzględnym umożliwieniu trenerowi realizacji wszelkich zadań związanych z funkcją szkoleniowca reprezentacji Polski" - napisał Związek Piłki Ręcznej w Polsce w komunikacie z 31 stycznia.

"Łączenie pracy w reprezentacji i klubie nie jest nową praktyką. Przybecki obejmował swoją funkcję, będąc trenerem Orlen Wisły Płock. Wcześniej w takiej sytuacji znaleźli się Bogdan Wenta (S.C. Magdeburg, Vive Kielce), Michael Biegler (HSV Hamburg, SC DHfK Lipsk) i Talant Dujszebajew (Vive Kielce)" - pisano wtedy.

- Dziękuję Piotrowi Przybeckiemu za zaangażowanie i dotychczasową pracę z Reprezentacją Polski. Z całą pewnością ten czas nie był zmarnowany i efekty pracy trenera będą procentować w przyszłości. Rozstajemy się w zgodzie. Naszym wspólnym celem jest rozwój polskiej piłki ręcznej – powiedział prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki. 

ZPRP nie poinformowało kto teraz poprowadzi reprezentację Polski. Jednak wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie będzie to Patryk Rombel.

źródło: ZPRP

REKLAMA

Dodaj komentarz