2019-02-17 21:00:00

Liga Mistrzów: FC Barcelona rozbiła IFK! Koncertowa gra gospodarzy

W niedzielę dokończono zmagania 12. kolejki Ligi Mistrzów w grupie A. FC Barcelona od pierwszej minuty spotkania zdominowała IFK Kristianstad. Gospodarze rozbili rywali, wygrywając aż 43:26.

Od samego początku "Duma Katalonii" dominowała na parkiecie. W 7. minucie prowadziła 5:1. Szwedzi nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych zawodników FC Barcelony, którzy błyskawicznie powiększali różnicę bramkową. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Syprzak. Wtedy gospodarze wygrywali już 12:5.

Defensywa "Barcy" była zbyt mocna dla rywali, którzy nie mogli znaleźć sposobu, aby się przebić. Gospodarze przejęli całkowicie inicjatywę na parkiecie i po pierwszej połowie prowadzili 21:12.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przyjezdni musieli grac pod dyktando "Barcy", która nie zwalniała tempa i wykorzystywała kolejne kontrataki.

Jeśli gościom udawało się znaleźć lukę w obronie to na skuteczny rzut nie pozwalał im Gonzalo Perez de Vargas Moreno. Po następnej interwencji Gilberto Duarte mocnym rzutem podwyższył prowadzenie na 35:21. Ostatecznie FC Barcelona pokonała zajmujący ostatnie miejsce w grupie IFK Kristianstad 43:26.

Najwięcej bramek w spotkaniu zdobyli Kamil Syprzak i Aleix Gomez Abello. Zawodnicy zanotowali po sześć oczek.

FC Barcelona - IFK Kristianstad 43:26 (21:12)