Tobias Karlsson mówi pas! "Na zawsze pozostanie z nim serce SG Flensburg-Handewitt"

Autor: Ewa Basak, 12-02-2019, 21:00

Tobias Karlsson po tym sezonie zakończy sportową karierę. Zawodnik zasłynął przede wszystkim z gry w obronie. Od dziesięciu sezonów występuje w SG Flensburg-Handewitt. 

Tobias Karlsson postanowił zakończyć sportową karierę. Dla 37 – latka to ostatnie miesiące na parkiecie. - Oczywiście była to bardzo trudna decyzja dla mojej rodziny i dla mnie, ale poświęciliśmy dużo czasu, aby ta decyzja była właściwa dla nas. Czuję teraz, że nadszedł czas, aby zakończyć karierę. Nie tylko grałem przez dziesięć lat w SG, ale także mieszkałem tutaj i to czyni tę decyzję jeszcze trudniejszą. Częściowo to jest jak rozstanie z rodziną. Jestem bardzo szczęśliwy, bardzo wdzięczny za wszystko, co mogłem doświadczyć w SG - przyznał Szwed. 

REKLAMA

Zawodnik od dziesięciu sezonów reprezentuje barwy SG Flensburg-Handewitt. Jest  specjalistą od obrony. - Dla mnie Tobias jest jednym z najbardziej niezwykłych piłkarzy ręcznych w historii SG. Nie bez powodu jest jednym z najlepszych obrońców na świecie - dla mnie jest najlepszy - podkreśla dyrektor zarządzający SG, Dierk Schmäschke. 

- Jestem wdzięczny za wiele wspaniałych chwil, które udało nam się wspólnie przeżyć i sukcesy, które wspólnie świętowaliśmy. Życzę Tobiasowi wszystkiego najlepszego na swoją przyszłość i jestem pewien, że będziemy kontynuować naszą przyjaźń. To był zaszczyt, Capitano! - mówi Maik Machulla.

źródło: sg-flensburg-handewitt.de

REKLAMA

Dodaj komentarz