2019-02-09 20:29:00

Błysk Jureckiego i Ivicia, kontuzja Alexa Dujshebaeva. PGE VIVE wyszarpało wygraną z IFK Kristianstad

To była ciężka walka do samego końca! Już na początku meczu PGE VIVE straciło Alexa Dujshebaea, ale pomimo tego walczyło do ostatnich minut meczu. Kielczanie po zaciętym boju wydarli dwa punkty.

Wszyscy zastanawiali się w jakim ustawieniu wyjdzie PGE VIVE. Podczas mistrzostw świata kontuzji doznało dwóch środkowych rozgrywający kieleckiego klubu - Luka Cindrić i Daniel Dujshebaev. Pod ich nieobecność w wyjściowym składzie znalazł się Mariusz Jurkiewicz, a zastępował go Mateusz Jachlewski.

Od pierwszych minut grał też Filip Ivić. I to była dobra decyzja trenera Dujszebajewa, bo Chorwat dobrze spisywał się między słupkami mistrzów Polski. W gazie był też Michał Jurecki, który w w ciągu dziesięciu minut otwierających mecz rzucił cztery bramki.

Kielczanie w pierwszym kwadransie odskoczyli najpierw na dwie bramki, ale Szwedzi odrobili straty. Gdy PGE VIVE wygrywało różnicą trzech bramek, też po chwili był remis. Na domiar złego z jednej z akcji faulowany był Alex Dujshebaev i Hiszpan z grymasem bólu opuścił boisko.

Następnie spotkanie było toczone w bardzo szybkim tempie, przed przerwą kibice zobaczyli 31 bramek, a ta część pojedynku skończyła się prowadzeniem PGE VIVE 16:15.

Początek drugiej odsłony pojedynku był wyrównany. Gdy w 40. minucie PGE VIVE uciekło na 23:20 o czas poprosił trener gospodarzy. Niestety, ale i tym razem kielczanie nie byli w stanie utrzymać prowadzenia i kwadrans przed końcem był remis.

Spotkanie w kolejnych akcjach było mocno wyrównane, pięć minut przed końcem PGE VIVE znów odskoczyło. I ogromny w tym udział miał niesamowity Filip Ivić. Ostatecznie PGE VIVE wygrało różnicą

IFK Kristianstad - PGE VIVE Kielce 33:34 (16:15)

IFK: L. Larsson, Kappelin - Hanson, Nyfjall, Arnarsson 5, Nilsen 5, Canellas 4, J. Larsson, Gudmundsson 5, Hallen 2, Freiman 1, Ehn, Einarsson 2, Jurmala Astrom, Chrintz 5, Halen 4.

PGE VIVE: Cupara, Ivić - Jurecki 11, Bis, A. Dujshebaev 1, Aguinagalde, Jachlewski, Janc 3, Lijewski, Jurkiewicz 5, Kulesz 4, Moryto 4, Mamić, Fernandez Perez 3, Karalok 3