2019-01-21 19:30:00
Patryk Dziadura

MŚ 2019: Hiszpańskie flamenco lepsze od brazylijskiej samby. Mistrzowie Europy wciąż w walce o półfinał

Byliśmy świadkami brazylijskiej samby, ale do rytmów hiszpańskiej muzyki. Podopieczni Jordi Ribery już po dziesięciu minutach prowadzili siedmioma bramkami i po zwycięstwie nad wicemistrzami Ameryki, oczekiwali nad rozstrzygnięcie w starciu Niemiec z Chorwacją.

W spokojnym tempie spotkania od początku lepiej odnajdowali się faworyci spotkania. Od stanu 1:2 Hiszpanie zdobyli pięć bramek z rzędu, a ze świetnych okazji korzystał zwłaszcza Ferran Sole. Brazylijczycy nie mogli znaleźć złotego środka na obronę rywala. Czy to rzuty z dystansu, czy wejścia w strefę nie dawały efektów. To rodziło frustrację, a w konsekwencji straty, które na szybkie bramki zamieniał wspomniany prawoskrzydłowy (10:3).

Zawodnicy trenera Jordi Ribery nie mogli grać idealnie przez cały mecz, więc i oni zaczęli gubić się w ataku, a Kanarki wykonywały kontrataki równie skutecznie co Sole. To były jednak strachy na lachy, ponieważ Mistrzowie Europy nie zapomnieli, że obroną też wygrywa się mecze, dzięki czemu dowieźli do przerwy okazałe prowadzenie.

Hiszpańska muzyka w drugiej połowie grała coraz donośniej. Kolejne kontry wykorzystywali Aleix Gomez i Aitor Arino, a ze środka siatkę dziurawił Joan Canellas. Ledwie minęła 36. minuta, a już było 24:14. Zawodnicy z kraju kawy tańczyli już tak, jak orkiestra znad Morza Śródziemnego im zagrała, odpadając z walki o medale. Hiszpanie przedłużyli swoje szanse na półfinał, jednak musieli liczyć, by Niemcy nie pokonali Chorwatów w poniedziałkowej batalii.

Hiszpania - Brazylia 36:24 (19:13)

Hiszpania: Corrales, Perez de Vargas - Aguinagalde 3, Arino 6, Canellas 5, Dujszebajew 2, Entrerrios 2, Fernandez 2, Figueras, Gomez Abello 4, Goni Leoz, Guardiola 3, Gurbindo, Morros, Sarmiento 1, Sole 6

Kary: Morros - 4 minuty; Entrerrios - 2 minuty

Karne: 1/2

Brazylia: Almeida, Tercariol 1 - Borges 1, dos Santos 2, Hackbarth 2, Chiuffa 2, Langaro 4, Nantes 4, Novais, Pociano, Pozzer 2, Rodrigues 3, Henrique Teixeira, Vinicius Teixeira 1, Toledo 1, Valadao 1

Kary: Rodrigues - 4 minuty