2019-01-16 21:58:00
Michał Szpulak

MŚ 2019: Zadecydowała druga połowa. Hiszpania pewnie ogrywa Macedonię!

Reprezentacja Hiszpanii po zaciętym meczu pokonała w Monachium Macedończyków. Tym samym inkasuje kolejne dwa punkty do swojego dorobku w tabeli grupy B.

Dwie pierwsze sytuacje meczu to błędy jednych, jak i drugich zawodników, jednak po chwili na gola Filipa Kuzmanovskiego odpowiedział Ferran Sole. Chwilę później kapitalnym i zaskakującym rzutem z dystansu popisał się Raul Entrerrios. Gra toczyła się gol za gol, a żadna drużyna nie zyskiwała większej przewagi, aż do momentu, kiedy w 9. minucie kapitalną wrzutkę do skrzydła wykorzystał Dejan Manaskov. Do wyrównania doprowadził dopiero w 17. minucie Raul Entrerrios,a chwilę potem po groteskowej akcji Hiszpania wyszła na prowadzenie 7:6 ( trzech szczypiornistów próbowało pokonać bramkarza z Macedonii Nikolę Mitrevskiego). W 21. minucie nawet Gonzalo Perez de Vargas umieścił piłkę w przeciwnej bramce (co zdarza mu się dosyć często). W 27, minucie po ładnej akcji na środku boiska Macedonia wyszła na prowadzenie 11:10 za sprawą Filipa Łazarowa. Macedończycy ani na chwilę nie odstawali od mocniejszego i o wiele bardziej utytułowanego rywala. Wynik pierwszej części na 13:12 dla Hiszpanii ustalił Dani Sarmiento, rzucając o podłoże z lewej flanki.

Drugą połowę od kontry zaczął kapitalnie dysponowany tego dnia Raul Entrerrios, a po 20 sekundach Hiszpania zdobyła kolejne dwie bramki! Wydawało się, że Mistrzowie Europy w niewiele ponad minutę dopadli bałkańskiego rywala.  Macedończycy zaczęli popełniać rażące błędy w ataku, z czego Hiszpanie niekoniecznie korzystali. Zabójcze kontry, katastrofalnie rzucony rzut karny przez Macedończyków, błędy w ataku pozycyjnym - To wszystko składało się na porażkę drużyny z południowego wschodu naszego kontynentu. Hiszpania ostatecznie wygrała całe spotkanie

Najlepszymi graczami Hiszpanii zostali Raul Entrerrios (5/7), Alex Dujshebaev (2/4) i Aleix Gomez (6/7). Po stronie macedońskiej wyróżniali sie tradycyjnie Dejan Manaskov (3/5), Kirił Łazarow (5/9) czy Zharko Peshevski (6/8).

Na czterech zawodników z Vive trójka rozegrała dobre zawody, a najlepiej spisali się chyba Julen Aguinagalde (3/4) i wspomniany Alex Dujshebaev. Jego brat Daniel (4/7) natomiast nie zaliczył spektakularnego spotkania, jednak był widoczny na boisku szczególnie w końcówce meczu, gdzie zdobył trzy bramki.  Angel Fernandez w tym meczu występował rzadziej, niż jego kolega ze skrzydła Aitor Arino.

MVP meczu został wybrany Gonzalo Perez de Vargas.

Macedonia - Hiszpania  21:32 (12:13)