2019-01-15 17:50:00

MŚ 2019: Po wyrównanym spotkaniu Tunezja pokonała Saudyjczyków!

Drugie zwycięstwo na mistrzostwach świata odniosła reprezentacja Tunezji. W czwartym dniu rywalizacji pokonali Arabię Saudyjską 24:20.

Reprezentacja Tunezji rozpoczęła spotkanie od prowadzenia, ale w początkowych minutach po obu stronach parkietu mogliśmy oglądać serię błędów. Zawodnicy Arabii Saudyjskiej nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali - Makrema Missaoui, ale koledzy z zespołu nie wykorzystali wszystkich obron do zbudowania bezpiecznej przewagi.

Dopiero w 7. minucie padła pierwsza bramka dla Saudyjczyków, a jej autorem był - Ahmad Alabdulali. Słabo wyglądała skuteczność obu reprezentacji o czym świadczy niski wynik po kwadransie gry 5:5. Dobre obrony notował także Mohammad Alsalem, po których Arabia Saudyjska odrabiała straty. Skutecznością w spotkaniu imponował Oussama Boughanmi, który w 25. minucie już po raz siódmy wpisał się na listę strzelców. Po wyrównanej pierwszej połowie Tunezja wygrywała 12:8.

W drugiej części meczu Tunezyjczycy systematycznie powiększali przewagę i w 40. minucie wygrywali różnicą sześciu trafień.  Siedem minut później czerwoną kartkę za atak na twarz otrzymał dobrze spisujący się na boisku Mosbah Sanai.

Arabia Saudyjska nie odpuszczała i odrabiała konsekwentnie straty i udało im się zbliżyć do rywali na dwa oczka (17:19). Ale po chwili Makrem Missaoui znów postawił mur między słupkami i nie pozwalał na zniwelowanie różnicy. Ostatecznie Tunezja wygrała 24:20.

MVP spotkania został wybrany bramkarz Tunezji Makrem Missaoui.

Arabia Saudyjska - Tunezja 20:24 (8:12)