2019-01-14 19:34:00

MŚ 2019: Egipt ograł Argentynę!

Z pierwszego zwycięstwa w tegorocznych mistrzostwach świata cieszyli się Egipcjanie. Pokonali oni Egipt 22:20.

Argentyńczycy na otwarcie turnieju dość niespodziewanie zremisowali z Węgrami. Z kolei Egipt zanotował dwie porażki. Trudno było wskazywać faworyta tego spotkania.

Mecz od początku była bardzo zacięta, a gra toczyła się niemal na zasadzie gol za gol. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Argentyńczyków 9:8. Po przerwie Egipt odskoczył na trzy bramki, ale później znów był remis, a na prowadzenie wyszli nawet zawodnicy prowadzeni przez trenera Manolo Cadensa.

Chwilę przed końcem było 20:20, a dwie ostatnie bramki padły łupem Egiptu, który cieszył się wygraną 22:20.

Obie drużyny miały spore problemy ze skutecznością. Tylko połowa rzutów Egipcjan zamieniła się na bramki. Nieco lepsi w tym aspekcie byli Argentyńczycy, którzy mieli 63% skuteczności.

Argentyna - Egipt 20:22 (9:8)