2019-01-14 18:52:00

MŚ 2019: Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo Norwegów

Bardzo udanie w mistrzostwa świata weszła reprezentacja Norwegii. Skandynawowie pokonali właśnie Austrię 34:24.

Norwegia najpierw pokonała Tunezję (34:24), a następnie Arabię Saudyjską 40:21. Tym razem różnicą dziesięciu bramek odprawiła Austrię.

Jednak początek nie zapowiadał, że spotkanie to zakończy się tak wysoką wygraną drużyny ze Skandynawii. Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, a wynik oscylował wokół remisu. Pierwszy raz Norwegii na większą przewagę niż dwie bramki udało się odskoczyć przy stanie 14:11.

W drugiej połowie obraz gry uległ już zmianie. Austriacy nie byli w stanie dotrzymać kroku faworyzowanej Norwegii, która stopniowo, z minuty na minutę się rozpędzała oraz powiększała przewagę. Ostatecznie wicemistrzowie świata wygrali 34:24.

Norwegia - Austria 34:24 (16:13)