2019-01-11 22:00:00
Michał Szpulak

MŚ 2019: Hiszpania pewnie ogrywa Bahrajn

Stało się to, co miało się stać. Reprezentacja Hiszpanii nie dała żadnych szans wicemistrzom Azji i pokonała ich w trzecim meczu grupy B handballowych Mistrzostw Świata.

Hiszpanie od początku meczu grali na luzie i spokojnie wypracowywali sobie przewagę. Bahrajńczycy byli bezradni, jednak można było odnieść wrażenie, że "La Roja" po prostu bawi się z o wiele niżej notowanym przeciwnikiem. W szeregach Mistrzów Europy świetną połówkę rozegrał zawodnik Vive Kielce Alex Dujszebajew który rzucił 4 bramki, oraz Ferran Sole (5 bramek). Jednego gola dorzucił natomiast jego brat, Daniel. Hiszpania do przerwy prowadziła z Bahrajnem różnicą pięciu trafień (11:16).

Druga połowa to idea utrzymywania rezultatu. Trener Jordi Ribera dał pograć na prawej flance zawodnikowi Nantes Eduardo Gurbindo, który pokazał się z bardzo dobrej strony (3 bramki). Swoje pięć groszy dołożył również Angel Fernandez, czyli zawodnik mistrza Polski, który zmieniając Aitora Arino zdobył dwa gole. Ostatecznie najskuteczniejszym zawodnikiem po stronie Hiszpanów okazał się skrzydłowy Ferran Sole (7 bramek). Nasza czwórka z wyjątkiem Julena Aguinagalde (trener go oszczędzał większość meczu) zagrała dobre zawody Angel Fernandez 2/2, Alex Dujshebaev 5/6 oraz Daniel Dujshebaev 3/5. W drużynie Bahrajnu najlepszym graczem okazał się być playmaker Husain Alsayyad