Zamiast mistrzostw wakacje na Florydzie. Wymowny wpis byłego zawodnika VIVE

Autor: Wojciech Staniec, 11-01-2019, 10:49

Miało być wielkie święto, turniej we własnym kraju, walka o medale. Zamiast tego będą wakacje na Florydzie. Tobias Reichmann w ostatniej chwili wypadł z kadry Niemiec na mistrzostwa i w wymowny sposób skomentował to.

Tobias Reichmann był pewniakiem do udziału w mistrzostwach. Jednak w ostatniej chwili trener Christian Prokop skreślił go z listy zawodników, którzy znajdą się w kadrze na mundial. To wywołało ogromne zdumienie i szok. Tym bardziej, że Niemcy będą mieli do dyspozycji tylko jednego zawodnika na prawe skrzydło - Patricka Groetzkiego.

REKLAMA

Reichmann to były zawodnik VIVE, w Kielcach grał od 2014 do 2017 roku. W 2016 wygrał z VIVE Ligę Mistrzów, w tym roku z Niemcami sięgnął po mistrzostw Europy oraz brązowy medal Igrzysk Olimpijskich. Następnie 30-letni skrzydłowy trafił do MT Melsungen, gdzie gra do teraz.

Zawodnik nie ukrywa rozgoryczenia z powodu braku powołania na mistrzostwa. Na swojego Instagrama dodał zdjęcie z lotniska wraz z opisem: - Jestem w drodze, nie wiem dokładnie dlaczego... spontaniczny urlop.

Ten post był pierwszą publiczną reakcją Reichmanna na decyzję trenera. Sprawa wywołała spore emocje i jest w Niemczech szeroko komentowana. Teoretycznie w każdej chwili skrzydłowy może zostać dowołany, gdyż znajduje się w szerokiej kadrze, a każda drużyna może w trakcie turnieju dokonywać zmian. Jednak to się raczej nie stanie, gdyż Reichmann poleciał do Orlando na Florydzie w USA.

Takim obrotem spraw zdziwiony jest trener Niemców. - Z pewnością jest w tym trochę frustracji - powiedział Christian Prokop w rozmowie z ZDF.

- To trochę niefortunne. Można sobie wyobrazić scenariusz, że następnego dnia będzie potrzebny i dojdzie do wymiany. Po długim locie będzie to trudne i może wpłynąć na decyzje trenera - powiedział w ZDF-ie Markus Baur, mistrz świata z 2007 roku.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ich bin dann mal weg wieso weiß ich gar nich genau..ahhh doch..spontanurlaub [werbung] #sorrynotsorry

Post udostępniony przez Tobias Reichmann (@tobiasreichmann)

REKLAMA

Dodaj komentarz