2019-01-10 22:27:00

Puchar Polski: Sokół Kościerzyna powalczył z Wybrzeżem! Awans jednak dla gdańszczan

Sokół Kościerzyna postawił trudne warunki na parkiecie drużynie Wybrzeża Gdańsk. Po pierwszej połowie był remis, jednak druga część meczu należała już do gości, którzy ostatecznie wygrali 25:18.

W 1/16 Pucharu Polski podopieczni Marcina Lijewskiego zmierzyli się z występującym w I lidze zespołem z Kościerzyna. W ostatniej chwili na czwartkowy mecz zdążyli dołączyć do gdańszczan zawodnicy, którzy wracali ze zgrupowania reprezentacji Polski B - Artur Chmieliński, Wojciech Prymlewicz i Krzysztof Gądek.

W pierwszej połowie spotkania gospodarze postawili się gdańszczanom i po trzydziestu minutach tablica wyników pokazywała remis 10:10. Po zmianie stron inicjatywę na parkiecie przejęli już gracze Wybrzeża, a pierwszoligowiec nie był w stanie już dogonić rywali. Ostatecznie goście wygrali 25:18 i zameldowali się w kolejnej rundzie rozgrywek Pucharu Polski.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Wojciech Prymlewicz - 7 bramek.

Sokół KościerzynaEnerga Wybrzeże Gdańsk 18:25 (10:10)