Puchar Polski: Sokół Kościerzyna powalczył z Wybrzeżem! Awans jednak dla gdańszczan

Autor: Ewa Basak, 10-01-2019, 22:27

Sokół Kościerzyna postawił trudne warunki na parkiecie drużynie Wybrzeża Gdańsk. Po pierwszej połowie był remis, jednak druga część meczu należała już do gości, którzy ostatecznie wygrali 25:18.

W 1/16 Pucharu Polski podopieczni Marcina Lijewskiego zmierzyli się z występującym w I lidze zespołem z Kościerzyna. W ostatniej chwili na czwartkowy mecz zdążyli dołączyć do gdańszczan zawodnicy, którzy wracali ze zgrupowania reprezentacji Polski B - Artur Chmieliński, Wojciech Prymlewicz i Krzysztof Gądek.

W pierwszej połowie spotkania gospodarze postawili się gdańszczanom i po trzydziestu minutach tablica wyników pokazywała remis 10:10. Po zmianie stron inicjatywę na parkiecie przejęli już gracze Wybrzeża, a pierwszoligowiec nie był w stanie już dogonić rywali. Ostatecznie goście wygrali 25:18 i zameldowali się w kolejnej rundzie rozgrywek Pucharu Polski.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Wojciech Prymlewicz - 7 bramek.

Sokół KościerzynaEnerga Wybrzeże Gdańsk 18:25 (10:10)