Suzuki Motor Poland dalej będzie wspierać ZPRP!

Autor: Ewa Basak, 08-01-2019, 18:50

Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Suzuki Motor Poland będą dalej współpracować. Umowa została przedłużona na kolejny rok.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce od 2015 roku współpracuje z Suzuki Motor Poland i podczas wtorkowej konferencji prasowej oficjalnie ogłoszono jej kontynuowanie. Japoński producent samochodów nadal będzie "Oficjalnym Sponsorem ZPRP". - Jestem dumny z tej współpracy. Nasze relacje zaczęły się w 2015 roku, związane były z organizacją mistrzostw w 2016 roku, które do tej pory uznane są za najlepiej zorganizowany turniej, a także turnieju finałowego mistrzostw świata kobiet do lat 18. Suzuki jest sponsorem reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn, rozgrywek Superligi kobiet oraz Pucharu Polski kobiet i mężczyzn. Firma pomaga także przy promocji wielu imprez promujących piłkę ręczną – powiedział Prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki.

REKLAMA

"Mecze reprezentacji cieszą się ogromną popularnością. Piłka ręczna jest częścią naszej wizji prowadzenia marketingu. Współpraca jest płynna. W porównaniu ze wcześniejszą wiele się nie zmieni. Marka Suzki znajdzie się na strojach meczowych reprezentacyjnych szczypiornistów, ale także będzie towarzyszyć zawodnikom i kibicom podczas meczów i transmisji telewizyjnych. ZPRP otrzymuje wsparcie finansowe i logistyczne, które obejmuje pulę kilkunastu wszechstronnych crossoverów Suzuki SX4 S-CROSS, które będą wykorzystywane w celach szkoleniowych - zaznaczył Prezes Suzuki Motor Poland, Piotr Dulnik".  

Prezes ZPRP na początku spotkania podsumował jeszcze ubiegły rok, który był wyjątkowy dla polskiej piłki ręcznej. "Rok 2018 był uroczysty dla rodziny handballu, ponieważ obchodziliśmy 100 - lecie piłki ręcznej w Polsce. Chcieliśmy pokazać, że sport wymaga wielu działań, przygotowaliśmy wiele imprez związanych z tym jubileuszem. W czerwcu odbyło się uroczyste odsłonięcia pomnika "Piłkarze ręczni" w Kaliszu, następnie reprezentacja Polski zagrała towarzyskie spotkanie z Hiszpanią z okazji 100 – lecia piłki ręcznej w naszym kraju. Potem odbyła się uroczysta gala w Teatrze Wielkim oraz zorganizowaliśmy szereg innych imprez mniejszej rangi, które nawiązywały do 100 – lecia. Ostatni rok w wynikach nie był dla nas udany, ale wcześniej podjęliśmy trudną decyzję o zmianie pokoleniowej naszej reprezentacji. Młodzi wymagają czasu i musimy być cierpliwi". 

Na wtorkowej konferencji obecny był także szkoleniowiec reprezentacji Polski - Piotr Przybecki oraz zawodnicy - Kamil Syprzak i Arkadiusz Moryto. 

Związek Piłki Ręcznej w Polsce uhonorował Prezesa Piotra Dulnika statuetką za zasługi dla rozwoju piłki ręcznej w Polsce. - Marka Suzuki jest z nami w czasach dobrych i bardzo dobrych. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie na długi czas. Cieszę się, że Suzki jest z nami, ponieważ  przyczynia się do rozwoju polskiego sportu - podkreślił Prezes ZPRP. 

REKLAMA

Dodaj komentarz