2018-12-18 12:53:00
Bartłomiej Żygadło

II liga gr. 1: Podsumowanie 13. kolejki

W miniony weekend rozgrywano mecze 13. kolejki II ligi mężczyzn gr. 1 w piłce ręcznej. Wiadomo już, że zimową przerwę w lidze na fotelu lidera spokojnie spędzi BÓR. Drugie są Kąty Wrocławskie a trzecia Żagiew – wszystkie wspomniane ekipy wygrały swoje mecze w przedświątecznej serii gier.

Na trudnym terenie, bardzo poprawnie zaprezentował się GOKiS – który wygrał z Dziewiątką. Legniczanie przespali pierwszą połowę, przez co nawet pogoń w drugich 30 minutach nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Mimo, że podopieczni trenera Majchrzyka wygrali drugą połowę, strata z pierwszej odsłony meczu była zbyt wysoka. Wśród gospodarzy, tradycyjnie już najskuteczniejszy był Wojciech Szyba – 9 trafiań. Po stronie gości, najwięcej bramek zdobyli Pasieczny i Ostrówka (po 6).

Złą passę podtrzymała Tęcza. Po sensacyjnej porażce z czerwoną latarnią ligi z Konina, teraz nadeszła przegrana z solidną drużyną Orlika. Pierwsza połowa była bardzo zacięta – dopiero pod jej koniec, miejscowym udało się osiągnąć 4 bramki przewagi. Po przerwie, na parkiecie miejsce miała walka na całego, jednak Kościan ostatecznie zdołał odrobić zaledwie jedną bramkę straty do rywala, wobec czego przegrał i spadł na 5 miejsce w tabeli. Co ciekawe, właśnie kosztem SKS Orlika Brzeg. Ekipa z Opolszczyzny traci aktualnie zaledwie 4 punkty do podium.

Bezlitosna dla wspomnianego wcześniej Konina, okazała się być drużyna Zewu. Mimo bardzo wyrównanej pierwszej połowy (14:12), Świebodzin ostatecznie zwyciężył różnicą aż 15 trafień. W drugiej połowie, SSRiR bramkarza gości pokonał zaledwie 10 razy, przy czym rywale aż 23 razy. Bardzo dobre zawody rozegrał Kamil Nogajewski, który był postrachem golkiperów w zeszłym sezonie. Skrzydłowy Zewu rzucił 11 goli.

Tempa nadal nie zwalnia lider – tym razem BÓR okazał się lepszy od Sparty. Przyjezdni z Wielkopolski świetnie zaczęli mecz, prowadząc już nawet 5:1. Później było tylko gorzej. Zespół Artura Szabata na przerwę zszedł prowadząc, a w drugiej odsłonie pojedynku dał sobie rzucić zaledwie 8 bramek. Grający trener miejscowych natomiast, trafiał tego wieczora do bramki rywala aż 16 razy – niesamowity wynik.

W pozostałych meczach, Żagiew w meczu bez większej historii pokonała Moto-Jelcza, natomiast Śląsk bez najmniejszych problemów, na wyjeździe lepszy okazał się od Swarzędza. Spotkanie LKSu OSiR Komprachcice z UKS Trójką Nowa Sól, zostało rozegrane awansem dnia 3 listopada. Zwyciężyli goście.

Wyniki:

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 22:29 (9:19)

SKS Orlik Brzeg – MKS Tęcza Kościan 30:27 (16:12)

TS Zew Świebodzin – SSRiR Start Konin 37:22 (14:12)

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Bór Oborniki Śląskie – SKF KPR Sparta Oborniki 35:24 (17:16)

Moto-Jelcz Oława - MKS Żagiew Dzierżoniów 25:31 (10:16)

UKS Lider Swarzędz – Śląsk Wrocław Handball Team 24:36 (10:14)

LKS OSiR Komprachcice – UKS Trójka Nowa Sól 33:39 (15:22)