REKLAMA

Kolonia na dłużej gospodarzem Final Four Ligi Mistrzów!

Autor: Ewa Basak, 12-12-2018, 08:25

Hala w Kolonii pozostanie na dłużej miejscem rozgrywania Fianl Four Ligi Mistrzów. Europejska Federacja Piłki Ręcznej podpisała nową umowę, która będzie obowiązywała do 2024 roku.

Od 2010 roku rozgrywane jest Final Four Ligi Mistrzów, a miejscem decydujących pojedynków jest Lanxess Arena - nazywana świątynią piłki ręcznej. To tam cztery europejskie kluby, które zachwycały przez cały sezon walczą o tytuł najlepszego. Arena może pomieścić 20000 kibiców i każdego roku fani z całej Europy przyjeżdżają, aby oglądać ten handballowy spektakl. 

REKLAMA

Atmosfera jaka tam panuje jest wyjątkowa, każdy zawodnik, każda drużyna, każdy trener, każdy kibic marzy, by właśnie tam spotkać się na koniec sezonu. Jest to miejsce wzruszeń, bolesnych porażek, niespodzianek, sensacji, gigantycznych emocji, walki na parkiecie do ostatniej sekundy czyli to co chcemy oglądać w piłce ręcznej. To właśnie w Kolonii w 2016 roku po raz pierwszy w historii polski klub świętował sukces w europejskich rozgrywkach. PGE VIVE Kielce po historycznym i dramatycznym pojedynku z Veszprem triumfowało w Lidze Mistrzów. 

Obecna umowa obowiązywała do 2020 roku, ale została przedłużona o kolejne cztery lata.

- Kolonia to szczególne miejsce dla wszystkich klubów piłki ręcznej w Europie. Każdy najlepszy gracz marzy o graniu w Kolonii, impreza jest obowiązkowa dla każdego fana piłki ręcznej, a Kolonia stała się miejscem spotkań rok po roku – podkreśla prezes EHF, Michael Wiederer. 

źródło: ehfcl.com

REKLAMA

Dodaj komentarz