2016-11-20 21:20:00

Puchar EHF: ZTR wygrało w Hiszpanii, skandynawski pojedynek dla Szwedów (wyniki)

Oprócz pojedynku Górnika Zabrze w niedzielę rozegrano cztery spotkania trzeciej rundy Pucharu EHF. Stawka jest wysoka, bo zwycięzcy dwumeczów awansują do fazy grupowej.

W derbach Skandynawii szwedzkie Alingsas pokonało Duńskie GOG. Z trzema bramkami do Niemiec wracać będą zawodnicy Frisch Auf Goppingen, którzy wygrali w Szwajcarii z Pfadi Winterthur 33:30.

Hiszpańskie Fraikin BM. Grannollers po pierwszej połowie prowadziło trzema golami z ZTR-em Zaporoże, jednak po przerwie przyjezdni zagrali lepiej i to oni mają dwie bramki zapasu przed rewanżem, który za tydzień zostanie rozegrany na Ukrainie. Bez bramek spotkanie to zakończył były zawodnik Zagłębia Lubin Oleg Macharaszwili.

Jedną nogą w fazie grupowej jest węgierski klub Tatabanya, który ograł izraelskie Maccabi Rishon Lezion 35:23.

Alingsås HK - GOG 29:26 (17:15)

Pfadi Winterthur - Frisch Auf Göppingen 30:33 (15:16)

Fraikin BM. Granollers - ZTR Zaporoże 27:29 (17:14)

Tatabanya KC - Maccabi Rishon Lezion 35:23 (16:11)