2018-11-29 21:39:00

Liga Mistrzów: Dinamo lepsze od Wacker Thun! Czyli Orlen Wisła musi liczyć na wygraną Elverum

Na czwartek zaplanowano jedno spotkanie ostatniej kolejki fazy grupowej w grupie D. Po zaciętym meczu ze zwycięstwa mogli cieszyć się zawodnicy Dinamo Bukareszt, którzy wygrali w Szwajcarii 33:29. Bohaterem pojedynku został bramkarz Saeid Heidarirad.

Mecz pomiędzy Wacker Thun, Dinamo Bukareszt był bardzo ważny dla Orlen Wisły, która na zakończenie fazy grupowej w środę po fatalnej końcówce przegrała w Finlandii 27:26. "Nafciarze" by utrzymać pierwsze miejsce w grupie muszą czekać na wynik meczów swoich rywali, a o scenariuszach pisaliśmy tutaj

Od samego początku mecz był wyrównany. Wacker postawił trudne warunki na parkiecie, chociaż w 10. minucie przegrywali trzema bramkami szybko doprowadzili do remisu, a potem błędy zaczęli popełniać przyjezdni. W 16. minucie po trafieniu gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie 9:7. Po chwili jednak tablica wyników pokazywała znów remis, a ostatecznie po pierwszej połowie lepszy o jedno oczko był zespół z Rumunii. W końcówce kontuzji doznał Amine Bannour, który opuścił parkiet kulejąc przy pomocy kolegów z drużyny.

Po wznowieniu gry w bramce rewelacyjnie spisywał się Saeid Heidariradi. Bramkarz gości sprawiał coraz większe problemy gospodarzom, a Dinamo systematycznie powiększało swoje prowadzenie. Wacker walczył do samego końca, ale nie był w stanie już odrobić starty i przegrał różnicą czterech trafień.

Pewne jest już, że z grupy D Orlen Wisła i Dinamo Bukareszt awansują dalej, ale nadal nie wiadomo z których miejsc.

Taki wynik spotkania sprawia, że wicemistrzowie Polski muszą nadal czekać. Orlen Wisła by utrzymać pierwsze miejsce musi liczyć na sobotnie zwycięstwo Elverum Handball w meczu z Abanca Ademar Leon. Wtedy będzie tworzona mała tabela, a w niej najwięcej punktów mają płocczanie.

Wacker ThunDinamo Bukareszt 29:33 (13:14)