REKLAMA

Puchar EHF: Azoty w grupie D! Puławianie zagrają m.in. ze słynnym THW Kiel!

Autor: Wojciech Staniec, 29-11-2018, 11:27

Bardzo ciekawych rywali w fazie grupowej Pucharu EHF będą mieli szczypiorniści Azotów Puławy. W czwartek w Wiedniu odbyło się losowanie tej fazy rozgrywek.

Puławianie trafili do grupy D, razem z Fraikin BM. Granollers (Hiszpania), THW Kiel (Niemcy) oraz GOG (Dania). Dla Azotów to drugi w z rzędu i w historii występ w fazie grupowej Pucharu EHF. Przed rokiem zajęli trzecie miejsce w grupie. I wtedy też grali z Fraikin BM. Granollers, ale oba spotkania przegrali

REKLAMA

Zmagania w fazie grupowej rozpoczną się w weekend 9/10 lutego i potrwa do końca marca. Każda z drużyn rozegra sześć meczów. Do ćwierćfinałów awansują najlepsze drużyny z grupy oraz część z drugich miejsc (ich liczba będzie jasna, gdy poznamy gospodarza Final Four).

Grupy:

Grupa A: Fuchse Berlin (Niemcy), BM Logrono la Rioja (Hiszpania), Saint-Raphael var Handball (Francja), Balatonfuredi KSE (Węgry).

Grupa B: TSV Hannover-Burgdorf (Niemcy), Grundfos Tatabnya KC (Węgry), HC Eurofarm Rabotnik (Macedonia), RK Nexe (Chorwacja).

Grupa C: FC Porto Sofarma (Portugalia), TTH Holstebro (Dania), Liberbank Cuenca (Hiszpania), HC Dobrogea Sud Constanca (Rumunia).

Grupa D: Fraikin BM. Granollers (Hiszpania), Azoty Puławy (Polska), THW Kiel (Niemcy), GOG (Dania).

fot. Krzysztof Betnerowicz

REKLAMA

Dodaj komentarz