2018-11-17 21:00:00

Liga Mistrzów: FC Barcelona rozbiła Vardar! Przełamanie Veszprem i wygrana z IFK

W sobotę grali rywale PGE VIVE Kielce. Veszprem zrewanżowało się IFK i wygrało 36:27 i mogło cieszyć się z czwartego zwycięstwa w sezonie. W drugim meczu FC Barcelona pokonało Vardar 34:26.

W 8. serii Ligi Mistrzów Veszprem zmierzyło się we własnej hali z IFK. od samego początku na prowadzeniu byli gospodarze, którzy po siedmiu minutach gry wygrywali 5:1. Ekipa ze Szwecji jednak nie odpuszczała i w 13. minucie po bramce Valtera Chrintza zbliżyli się do rywali na dwa oczka (5:7). Jednak nie trwało to zbyt długo, bo szybko gospodarze zbudowali przewagę w postaci sześciu trafień. Po pierwszej połowie węgierski klub prowadził 20:14.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Veszprem kontrolowało przebieg spotkania do samego końca i dyktowało grę na parkiecie. IFK nie odrobiło straty i ostatecznie przegrało różnicą dziewięciu trafień. Dla Veszprem to czwarte zwycięstwo w tym sezonie europejskich rozgrywek.

VeszprémIFK Kristianstad 36:27 (20:14)

Meczem Tygodnia Europejska Federacja Piłki Ręcznej wybrała starcie FC Barcelony - lidera grupy A z Vardarem. W ubiegłym tygodniu "Duma Katalonii" wygrała 30:26.

Pierwsza połowa była zacięta i co chwila tablica wyników pokazywała remis i po trzydziestu minutach gospodarze wygrywali 16:15. Nic nie zapowiadało takiej przewagi FC Barcelony po zmianie stron. Vardar pogubił się kompletnie w ataku i nie był w stanie zatrzymać błyskawicznych kontrataków podopiecznych Xavi Pascuala. "Duma Katalonii" zanotowała serię ośmiu trafień i w 39. minucie prowadzili 23:16.

Dopiero po dziesięciu minutach gry drugiej części meczu padła druga bramka dla Vardaru, a jej autorem był Dainis Kristopans. FC Barcelona całkowicie przejęła inicjatywę na parkiecie. Przyjezdni nie byli w stanie dogonić rozpędzonych zawodników z Hiszpanii i musieli uznać wyższość gospodarzy. "Barca" rozbiła macedoński zespół 34:26 i utrzymała pozycję lidera.

Kamil Syprzak zdobył jedną bramkę, a najskuteczniejszym graczem meczu był Casper Mortensen - autor 9 trafień.

FC BarcelonaVardar Skopje 34:26 (16:15)