Piotr Przybecki powołał kadrę na mecze z Kosowem i Izraelem!

Autor: Wojciech Staniec, 11-10-2018, 11:01

Znamy już zawodników, którzy znaleźli się wśród powołanych na dwa mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy 2020 z Kosowem i Izraelem. Trener Piotr Przybecki postawił na osiemnastu szczypiornistów.

W kadrze znalazł się Maciej Majdziński z niemieckiego Bergischer HC, który ostatnio w niemieckiej Bundeslidze zbiera bardzo dobre noty. Jest też Paweł Krupa, z Sandra SPA Pogoni Szczecin, który w reprezentacji zagrał już czerwcu w meczu z Hiszpanią.

REKLAMA

Co ciekawe Piotr Przybecki powołał tylko jednego zawodnika na lewe skrzydło - jest nim Przemysław Krajewski. W zestawieniu nie ma np. Łukasza Gieraka, który był ostatnio powoływany oraz Adama Morawskiego.

Reprezentacja spotka się na pierwszym treningi 19 października w Szczyrku. Tam Polacy zostaną do 22 października, gdy przeniosą się do Ostrowca Świętokrzyskiego, w którym zagrają z Kosowem. Następnie kadrowicze udadzą się do Warszawy, a później wylecą do Tel-Awiwu na meczu z Izraelem (28 października).

Skład reprezentacji Polski: 

Bramkarze: Adam Machler (Gwardia Opole), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo), Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze)

Rozgrywający: Antoni Łangowski (Gwardia Opole), Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg, Niemcy), Paweł Genda (VfL Lübeck-Schwartau, Niemcy), Adrian Kondratiuk (Wybrzeże Gdańsk), Paweł Krupa (Sandra SPA Pogoń Szczecin), Maciej Majdziński (Bergischer HC, Niemcy), Paweł Paczkowski (Motor Zaporoże, Ukraina), Michał Potoczny (MMTS Kwidzyn), Rafał Przybylski (Fenix Toulouse Handball, Francja)

Skrzydłowi: Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock), Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Arkadiusz Moryto (PGE VIVE Kielce)

Obrotowi: Kamil Syprzak (FC Barcelona), Patryk Walczak (TuS N-Luebbecke, Niemcy), Maciej Gębala (SC DHfK Lipsk, Niemcy)

REKLAMA

Dodaj komentarz