2018-09-12 21:16:00

Liga Mistrzów: Grali grupowi rywale Orlen Wisły. Mistrzowie Finlandii w debiucie remisują

Dwa mecze w grupie D Ligi Mistrzów rozegrano w środę. Na parkiecie mogliśmy oglądać zespoły,które są rywalami Orlen Wisły Płock.

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się zawodnicy Riihimäki Cocks, którzy zmierzyli się z hiszpańskim Abancą Ademar Leon. Dla mistrzów Finlandii był do debiut w Lidze Mistrzów i na przywitanie z tymi rozgrywkami wywalczyli punkt.

Gospodarze tego spotkania mogą mówić o sporym pechu, ponieważ przez większość pierwszej i drugiej połowy prowadzili. W końcówce wygrywali nawet 18:14 i wydawało się, że zgarną komplet punktów. Końcówka należała jednak do Hiszpanów, którzy doprowadzili do remisu 19:19.

Bardzo zacięty był drugi środowy pojedynek. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się zbudować większej niż dwubramkowej przewagi. Po przerwie Dinamo cały czas miało przewagę - tylko trzy razy na tablicy wyników był remis. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się mistrzowie Rumunii.

W ostatnim spotkaniu tej grupy - w niedzielę Orlen Wisła zagra z Wacker Thun.