Liga Mistrzów: "Power Ranking" - PGE VIVE Kielce na dziesiątym miejscu

Autor: Ewa Basak, 11-09-2018, 13:25

Europejska Federacja Piłki Ręcznej jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu Ligi Mistrzów stworzyła "Power ranking". Na dziesiątym miejscu znalazł się mistrz Polski – PGE VIVE Kielce. 

Dziennikarze ehfcl.com uważnie śledzili przygotowania, sparingi, a także pierwsze ligowe mecze rozegrane przez kluby rywalizujące w Lidze Mistrzów. Nowy sezon europejskich rozgrywek rozpoczyna się 12 września (środa), Jeszcze przed pierwszymi meczami prezentujemy specjalny ranking przygotowany przez EHF. 

REKLAMA

Dziesięć najlepszych drużyn w rankingu siły w Lidze Mistrzów. To właśnie mistrzowie Polski znaleźli się na ostatnim wyróżnionym miejscu. W ubiegłym roku kielczanie zajmowali w tym rankingu trzecią lokatę. Po minionym sezonie z drużyny PGE VIVE odeszli: Dean Bombac, Darko Djukić, Mateusz Kus, Manuel Strlek, Patryk Walczak, Szymon Sićko, a Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Uros Zorman zakończyli sportowe kariery. Słoweniec zdecydował zostać w klubie i teraz pełni rolę asystenta trenera Tłanata Dujszebajewa. Natomiast swoją przygodą z PGE VIVE rozpoczęli: Luka Cindrić, Vladimir Cupara, Angel Fernandez, Artsiom Karalek, Uladzislau Kulesh, Arkadiusz Moryto. 

Kielczanie mają teraz ogromny problem z kadrą. Podczas dwóch spotkań PGNiG Superligi zagrali w dziesiątkę, ale mimo to odnieśli wysokie zwycięstwa. Ze względu na sporą ilość urazów i krótką ławkę do PGE VIVE dołączył jeszcze jeden zawodnik - Daniel Dujshebaev. Reprezentant Hiszpanii przebywał na wypożyczeniu w Celje Pivovarna Laśko, ale wrócił do Kielc już teraz. 

Podczas okresu przygotowawczego "żółto-biało-niebiescy" wygrali turniej Szczypiorno Cup. W Kaliszu pokonali MMTS Kwidzyn, Orlen Wisłę Płock i Motor Zaporoże. Następnie zagrali mecz kontrolny w Niemczech,w którym wygrali z HC Erlangen. Kielczanie brali także udział w turnieju w Zaporożu, na którym zwyciężyli z MOL-Pick Szeged, SKA Mińsk. Ostatniego dnia turnieju ulegli ekipie Patryka Rombla. 

Na pierwszym miejscu rankingu znalazło się Montpellier HB czyli zwycięzcy Ligi Mistrzów ubiegłego sezonu. A za nimi jest  Rhein-Neckar Löwen i inny francuski klub - PSG. 

"Power Ranking" według EHF przed sezonem 2018/2019:

1. Montpellier HB

2. Rhein-Neckar Löwen

3. Paris Saint-Germain

4. SG Flensburg-Handewitt

5. Barça Lassa

6. Meshkov Brest

7. HBC Nantes

8. MOL-Pick Szeged

9. Telekom Veszprém

10. PGE VIVE Kielce

źródło: ehfcl.com

REKLAMA

Dodaj komentarz