2018-08-11 12:40:00

Kolejny trzydziestominutowy sparing! Drużyny z Velenje i Mińska zrezygnowały z gry

Sparing z SKA Mińskiem miał być kolejną fazą okresu przygotowawczego RK Gorenje Velenje. Mecz trwał jednak jedynie 33 minuty i zakończył się za zgodą obu drużyn. Powodem był nieszczęśliwy upadek jednego z zawodników.

Po trzydziestu minutach gry górą byli Białorusini, którzy schodzili na przerwę przy wyniku 20:17 na swoją korzyść. Druga odsłona spotkania zapowiadała się zatem emocjonująco, jednak atmosferę tę przerwał pechowy incydent. Jeden z zawodników Gorenje Velenje został przypadkowo kopnięty przez rywala i upadając, uderzył tyłem głowy o parkiet. Kołowy wicemistrzów Słowenii został opatrzony i niezwłocznie zabrany do szpitala. W trosce o swoich podopiecznych, obie ekipy postanowiły zakończyć spotkanie. Po 33 minutach gry lepszymi byli szczypiorniści z Mińska, którzy prowadzili 21:19.

Podobna sytuacja wydarzyła się kilka dni wcześniej, kiedy to drużyna Celje Pivovarnej Lasko zbuntowała się i nie przystąpiła do rozegrania drugiej połowy sparingu z HCM Constanta. Wtedy triumfowali Słoweńcy, którzy zwyciężyli 17:14. Szczegóły TUTAJ.

Rk Gorenje Velenje - SKA Mińsk 19:21