Dobre wieści z Wągrowca! Nielba uratowana

Autor: Redakcja, 08-07-2018, 23:34

Najpierw była radość ze zwycięstwa w grupie A I ligi, później walka o PGNiG Superligę. W chwili, gdy okazało się, że Nielba nie dostanie licencji na grę w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej pojawiło się widmo upadku całego klubu.

Nielba nie dostała licencji na grę w PGNiG Superlidze, gdyż nie udało jej się zgromadzić m.in. odpowiednich środków. Później doszło do wymiany oświadczeń pomiędzy zarządem klubu, a władzami miasta. Następnie sponsorzy wągrowieckiego klubu zapowiedzieli wycofanie się.

REKLAMA

To sprawiło, że Nielba stanęła przed widmem upadku. Ostatecznie jednak udało się uratować piłkę ręczną i w przyszłym sezonie kibice z Wągrowca będą mogli oglądać mecze I ligi.

Klub wydał w tej sprawie oświadczenie:

"Zapadły ostateczne decyzje, co do przyszłości szczypiornistów wągrowieckiej Nielby w sezonie 2018/19.  

Udało się! Oficjalnie możemy potwierdzić, że MKS Nielba Wągrowiec przystąpi do rozgrywek Pierwszej Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn.  

Jednocześnie pragniemy poinformować, że działacze cały czas pracują nad tym, aby budżet sekcji piłki ręcznej w rozgrywkach 2018/19 był jak najwyższy.  

Dziękujemy wszystkim dzięki, którym udało się zrealizować cel, jakim był start Nielby w I lidze po tym, jak się okazało, że PGNiG Superliga jeszcze nie teraz zagości do Wągrowca."

źródło: nielba.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz

Tagi: Nielba, I liga