Mistrzostwa Europy piłki ręcznej plażowej w Polsce? Jest ogromna szansa!

Autor: Ewa Basak, 18-06-2018, 14:55

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy młodzieżowców i seniorów będą bardzo istotne w kontekście przyszłości i włączeniu plażówki do sportów olimpijskich. Spore szanse na organizację turnieju ma Polska. 

Stare Jabłonki w tym roku były gospodarzem Klubowych Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej. Działacze Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej podkreślali bardzo dobrą organizację, rozmach mistrzostw oraz atrakcyjność samego miejsca. Teraz ta sama miejscowość ma szansę zorganizować kolejnej wielką imprezę jaką są Mistrzostwa Europy młodzieżowców oraz  seniorów w 2019 roku. 

REKLAMA

- Uznaliśmy, że warto pochylić się nad tym sportem. Mieliśmy nadzieję, iż przyciągniemy do Starych Jabłonek kibiców, którzy kiedyś przyjeżdżali na siatkówkę plażową. Niestety, nie do końca się to nam udało, bo jednak plażowa piłka ręczna to inny produkt, który dopiero trzeba wypromować. Kiedyś jednak udało się to nam z siatkówką, więc mam nadzieję, że tym razem też się uda. Ale działacze EHF i tak byli zachwyceni i wręcz nas namawiali, byśmy zgłosili się do organizacji przyszłorocznych mistrzostw Europy, w których zagrają już nie kluby, a reprezentacje narodowe. Zgłosiliśmy się więc i decyzja zostanie podjęta 21 czerwca w Glasgow podczas kongresu EHF -przyznał Tomasz Dowgiałło, organizator KME.

Zatem byłaby to już trzecia wielka impreza plażówki w naszym kraju. W lipcu 2017 roku odbyło się The World Games we Wrocławiu, niedawno zakończyły się KME w Starych Jabłonkach i teraz ta sama miejscowość  ma kolejną szansę organizacji wielkiego turnieju. 

Piłka Ręczna Plażowa jest perspektywicznym sportem i walczy o stanie się oficjalną  dyscypliną olimpijską. Organizacja przyszłorocznego Euro jest bardzo ważna, a Międzynarodowa Komisja Olimpijska podczas dyskusji o wpisaniu plażówki na listę sportów olimpijskich będzie brała pod uwagę właśnie najbliższe mistrzostwa  Europy. Dlatego też organizacja jest wielką odpowiedzialnością, ponieważ to jak wypadnie będzie miało wpływ na przyszłość beachhandballu. 

Tomasz Dowgiałło wierzy, że Stare Jabłonki podołają kolejnemu zadaniu i będą w stanie zagwarantować wysoki poziom organizacji. - Tym bardziej że przedstawiciele EHF po tym, co niedawno zobaczyli w Starych Jabłonkach, stwierdzili, że nikt od nas tego lepiej nie zrobi.

- Grania będzie więc sporo, dlatego jeśli dostaniemy te mistrzostwa, to będziemy musieli powiększyć naszą bazę, bo muszą być nie dwa, a cztery boiska. Już to jednak przeanalizowaliśmy i wiemy, że uda się to zrobić - zakończył dyrektor Dowgiałło.

źródło: sport.wm.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz