REKLAMA

Telekom Veszprem chce pozyskać Boruta Mackovseka

Autor: Wojciech Staniec, 10-06-2018, 10:04

Grający na lewym rozegraniu Borut Mackovsek znalazł się na liście życzeń Telekomu Veszprem. Zawodnika tego bardzo chce pozyskać trener wicemistrzów Węgier - Ljubomir Vranjes.

Za Telekomem bardzo nieudany sezon. Po zatrudnienia Vranjesa Węgrzy mieli wygrać Ligę Mistrzów, a tymczasem odpali już na 1/8 finału. Jakby tego było mało to po wielu latach stracili także mistrzostwo Węgier na rzecz MOL-Picku Szeged.

REKLAMA

Vranjes jednak nie został zwolniony i teraz jego celem jest odbudowa Veszprem i zwycięstwa w przyszłym sezonie. Według informacji portalu handball-planet.com pomóc w tym ma Borut Mackovsek

Telekom potrzebuje zawodnika, który wspomógłby na lewym rozegraniu Momira Ilicia (ma już 37 lat), a docelowo nawet zostać jego następcą, ponieważ Serb w 2019 roku odejdzie z Veszprem.

Mackovsek imponuje warunkami fizycznymi, ponieważ ma 203 centymetry wzrostu i waży 100 kilogramów. W swojej karierze grał w wielu klubach, m.in. w Montpellier, Dinamie Brześć, Celje Pivovarnej Laśko, czy w Niemczech. Co ciekawe, Vranjes chciał kiedyś pozyskać Mackovseka do Flensburga, którego był trenerem, ale wtedy Słoweniec wybrał inną ofertę.

Węgrzy, aby pozyskać Mackovseka muszą porozumieć się z jego aktualnym klubem - Celje Pivovarną Laśko, gdyż Słoweniec ma z nim umowę do 2020 roku.

źródło: handball-planet.com

REKLAMA

Dodaj komentarz