2018-04-30 09:09:00
Wictoria Kozłowska

I liga gr. A: Ważne zwycięstwo AZS-u UW Warszawa

Dobra passa nie opuszcza warszawskiej drużyny AZS UW. Stołeczni szczypiorniści odnieśli kolejne ważne zwycięstwo, które zapewniło im bardzo wysokie miejsce w ligowej tabeli. W sobotnim meczu pokonali zespół WKS Grunwald Poznań 24:23.

Każdy kolejny mecz przybliżał ich do wymarzonego podium. Jeszcze niedawno starali się o zajęcie 3. miejsca. Obecnie AZS UW jest wiceliderem grupy A. Na koncie mają 52 punkty, czyli dokładnie tyle samo, co zespół Nielba Wągrowiec, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Sobotni mecz w poznańskiej hali rozpoczął się bramką warszawskiego szczypiornisty - Dawida Szpejny. Do 20. minuty spotkania zawody były bardzo wyrównane. Po bramce zawodnika Gwardii - Michała Nieradka - zespół z Poznania rozpoczął dobrą passę, trwającą do końca pierwszej połowy.

Gospodarze przez 10 minut rzucili do bramki przeciwnika aż 6 razy. W tym czasie drużyna z Warszawy trafiła do siatki rywala tylko jeden raz - w 22. minucie meczu bramkę zdobył zawodnik z numerem 7. - Wiktor Przybysz. Po 30. minutach spotkania WKS Grunwald prowadził 13:9.

Druga połowa była znacznie lepsza dla zespołu AZS UW. Od pierwszego gwizdka starali się odrobić straty, co udało się osiągnąć dopiero w 50. minucie meczu, gdy doprowadzili do remisu 19:19. Przez ostatnie 10 minut spotkania, zmotywowani odrobieniem strat, zdobywali kolejne bramki, dzięki którym mecz zakończył się wynikiem 24:23. AZS UW pokonał rywala jednym trafieniem, przez co uzyskał kolejne 3 ważne ligowe punkty. Owe punkty wyprowadzily warszawski zespół na drugie miejsce w tabeli.

Przed stołecznymi szczypiornistami pozostały trzy spotkania w sezonie 2017/2018. Najbliższe odbędzie się 13 maja w Olsztynie.

WKS Grunwald Poznań - AZS UW 23:24 (13:9)

Grunwald: Baraniak (4), Wawrzyniak (2), Westwal, Fogler (3), Harasymek, Majewski (2), Martyński (6), Nowicki (1), Gintowt (1), Kurek, Piechowiak, Nieradko (4), Wenta, Tarko.

AZS UW: Leszczyński (5), Mielczarski, Przybysz (3), Cybe, Monikowski, Ner, Makowski (4), Bulej (1), Popławski (2), Szpejna (8), Steć, Szałkucki, Grzywiński (1).