REKLAMA

Serfuj, ucz się angielskiego i zagraj przeciwko Barcelonie

Autor: Redakcja, 13-04-2018, 09:52

Klub Sydney Uni zaczął właśnie przygotowania do następnego sezonu i kontynuuje misje popularyzacji piłki ręcznej w Australii. Klubowi z Antypodów udało się sprawić, że oferta ‘przygoda z piłką ręczną w Sydney’ jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Teraz potencjalni zawodnicy z zagranicy będą mogli ubiegać się o darmowe lekcje języka angielskiego podczas pobytu w Sydney dzięki stypendium oferowanym przez ‘Navitas English’.

Tak samo jak w poprzednich latach, finałowym celem w tym sezonie dla Sydney Uni HC jest kwalifikacja i uczestnictwo w IHF Super Globe, w tym roku turniej odbędzie się w dniach od 16 do 19 Października w katarskiej Dusze. FC Barcelona jako zwycięzca z zeszłego roku ma już zapewnione miejsce w turnieju, tak samo jak mistrz z Afryki egipski klub Al Zamalek i zwycięzca kontynentu azjatyckiego Al.-Najma, który niespodziewanie pokonał silne zespoły z Kataru.

REKLAMA

Sydney Uni w minionych latach udało się progresywnie poprawiać swoje występy, w 2015 roku klub doszedł nawet do półfinału, gdzie uległ zespołowi z Veszprem. W 2016 Sydney Uni zajęło 8 miejsce, ale dzięki bardzo efektowanej grze i minimalnej porażce z mistrzami Ameryki Południowej i Azji otrzymali pozytywne komentarze od trenerów i menadżerów z całego świata. Zeszłoroczny występ jedynie potwierdził, że zespół zdecydowanie zasługuje, aby grać z najlepszymi zespołami świata i nikt już nie lekceważy mistrzów Australii i Oceanii.

Żeby pozostać w gronie najlepszych, ‘studenci’ co roku polegają – prócz grupy zawodników grających w drużynie narodowej Australii – zawsze na ‘zastrzyku świeżej krwi’ z zagranicy. Zwykle są to zawodnicy młodzi i głodni gry którzy przylecieli do Australii na wizach tzw. studenckich, ‘work & holiday’ lub żeby zasmakować stylu życia w Sydney. Są jednak wyjątki od reguły i w przeszłości barwy klubu reprezentowały ‘większe nazwiska’ np. brazylijska legenda piłki ręcznej Renato Tupan Rui czy były zawodnik francuskiego LNH Benjamin Briffe. Nie zabrakło również polskiego akcentu i nazwisk takich jak Paweł Kwiatkowski czy Tomasz Szałkucki obaj na co dzień reprezentujących AZS UW Warszawa. Każdy z nich znalazł swoją drogę do Sydney. Wszyscy Ci zawodnicy, w przeważającej większości, ze względów imigracyjnych nie mogą zostać dłużej niż rok lub dwa na Antypodach, dlatego rekrutacja i budowanie zespołu rozpoczynane jest rok w rok.

Mimo braku pieniędzy za grę w szczypiorniaka w Australii, innowacyjny klub z dalekiego południa zawsze wychodzi z atrakcyjną propozycją dla potencjalnych zawodników, którzy pragną zakosztować sportowej przygody z piłką ręczną w Sydney. Od tego roku, zawodnicy, którzy będą chcieli poprawić swoją znajomość języka angielskiego, grając czynnie w Sydney Uni HC, będą mogli uczestniczyć w darmowych zajęciach dzięki stypendium oferowanym przez ‘Navitas English’ – jest to jeden z przodujących college oferujących naukę angielskiego na świecie z kampusem znajdującym się w centrum Sydney i drugim na znanej plaży w dzielnicy Manly. Jeżeli chodzi o kampus na Manly to oferta jest atrakcyjna nie tylko ze względu na angielski ale również lokalizację, można sobie już powoli wyobrażać ilu zawodników z Europy (w tym Polaków) widzi siebie w spodenkach kąpielowych i deską do surfingu pod ręką po ciężkim treningu piłki ręcznej.

Faktem jest, że Sydney Uni musiał w tym roku wymienić znaczącą liczbę zawodników, szczególny deficyt panuje na pozycji bramkarza, kołowego i na prawej stronie boiska. Oczywiście klub pragnie w najbliższym czasie zamknąć istniejące luki ze względu na najważniejszy turniej sezonu, czyli Mistrzostwa Australii i Oceanii, który odbędzie się już w maju – zwycięzca turnieju automatycznie zapewnia sobie miejsce na Klubowych Mistrzostwach Świata w Katarze. Następnie klub będzie brał udział w rozgrywkach ligii Australii I walczył o najwyższe cele, a mianowicie zwycięstwo i odebranie tytułu drużynie z St Kilda Melbourne. W tym samym czasie rozpoczną się przygotowania do IHF Super Globe.

Wszyscy zainteresowani zawodnicy są proszeni o kontakt z info@sydneyunihandball.com

REKLAMA

Dodaj komentarz