2018-02-11 18:35:00

Liga Mistrzów: Sensacja! "Lwy" przegrały z MOL-Pick Szeged. PSG wygrał w Celje

Dość niespodziewanie szczypiorniści MOL-Pick Szeged wygrali na wyjeździe z Rhein-Neckar Loewen 37:35. Do przerwy na prowadzeniu 17:15 byli jednak Niemcy. W innym meczu PSG wygrało z Celje Pivovarną Laśko.

Na początku "Madziarzy" wyszli na prowadzenie, jednak ostatni korzystny dla nich wynik w pierwszej połowie to 6:6. Później spotkanie to pod kontrolą mieli mistrzowie Niemiec.

Pod koniec pierwszej połowy ich przewaga urosła nawet do czterech bramek, jednak goście zmniejszyli stratę do dwóch trafień. To był jednak zwiastun lepszej gry wicemistrzów Węgier po przerwie. W drugiej połowie Niemcy prowadzili już tylko przez chwilę. Później wynik najczęściej oscylował wokół remisu lub lepsi byli szczypiorniści MOL-Pick Szeged. W końcówce wydawało się, że gospodarze mogą jeszcze odrobić straty. Zawodnicy z Węgier wytrzymali jednak presję i wygrali to spotkanie.

W innym niedzielnym meczu PSG wygrało na wyjeździe z Celje Pivovarną Laśko. Spotkanie to nie miało wielkiej historii. Gospodarze mieli tylko raz - przy stanie 1:1 korzystny dla siebie wynik. Dwie bramki zdobył Branko Vujović, a spotkanie bez gola zakończył Daniel Dujshebaev - obaj ci zawodnicy wypożyczeni są do mistrza Słowenii z PGE VIVE Kielce.