2017-12-28 22:07:00

Puchar4Narodów: Dobre występy naszych debiutantów. Polacy zwyciężają z Bahrajnem!

To było pierwsze spotkanie w historii naszej reprezentacji z Bahrajnem. Pierwsza połowa była wyrównana, ale po przerwie Polacy zdominowali rywala. Podopieczni Piotra Przybeckiego wygrali w Gdańsku 26:18.

W składzie Polaków pojawiło się dwóch debiutantów - Marcin Schodowski oraz Stanisław Makowiejew. Zawodnicy w PGNiG Superlidze występują w barwach Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Wynik meczu otworzył Husain Ali Alsayyad. Pierwsze oczko dla "Biało-czerwonych" zdobył Arkadiusz Moryto wykorzystując rzut karny. Od początku na parkiecie mogliśmy oglądać w bramce Marcina Schodowskiego, a na rozegraniu Stanisława Makowiejewa. Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. Po dziesięciu minutach gry tablica wyników pokazywała 3:1 dla naszej reprezentacji.

W 11. minucie pierwszą bramkę w "biało-czerwonych" barwach zdobył debiutant Stanisław Makowiejew. Polacy zagrali agresywniej w obronie i zawodnicy Bahrajnu mieli problemy ze zdobyciem oczek. Podopieczni Piotra Przybeckiego wygrywali 6:2, ale rywale nie odpuszczali i gonili wynik. W 19. minucie Bahrajn po skutecznym rzucie na pustą bramkę gospodarzy zmniejszyli stratę na 5:8.

Po chwili na wynik 8:7 dla naszej reprezentacji o czas szybko poprosił Piotr Przybecki. W kolejnych minutach Polacy ponownie ruszyli i w 25. minucie Arkadiusz Moryto podwyższył nasze prowadzenie 12:8. Przewaga nie utrzymała się jednak długo, bo "biało-czerwoni" w końcówce zanotowali kilka nieudanych akcji i różnica bramkowa zmniejszyła się. W 29. minucie świetne wejście zaliczył Adam Morawski broniąc rzut karny rywali. Do przerwy ostatecznie nasza reprezentacja wygrywała 12:10.

Po zmianie stron od dwóch trafień Michała Daszka rozpoczęli Polacy. W drugiej połowie od początku w bramce "biało-czerwonych" bronił Adam Morawski. Gospodarze konsekwentnie budowali swoją przewagę. W 40. minucie ekipa Piotra Przybeckiego prowadziła 18:12.

Nasi reprezentanci w kolejnych minutach nie wykorzystywali swoich akcji, ale w bramce dobrze spisywał się Adam Morawski, który trzymał wynik. Polacy kontrolowali przebieg spotkania do samego końca. Bardzo dobrze funkcjonowała defensywa "biało-czerwonych", Bahrajn po przerwie zdołał zdobyć tylko osiem trafień. Najskuteczniejszym zawodnikiem w naszej reprezentacji był Arkadiusz Moryto - autor sześciu bramek. Nasi szczypiorniści pokonali gości 26:18.

W finale turnieju w Gdańsku w piątek (29 grudnia) Polacy zagrają z Białorusią.

Polska - Bahrajn 26:18 (12:10)

Polska: Morawski, Schodowski - Daćko, Makowiejew 1, Krajewski, Wróbel 2, Walczak, Nogowski 1, Genda 2, Czuwara 1, Syprzak 1, Moryto 6, Daszek 3, M. Gębala 1, Paczkowski 1, Krieger 1, T. Gebala 3, Chrapkowski