2017-11-29 20:40:00
Jakub Wesołowski

Liga Mistrzów: Pierwsze zwycięstwo PPD! Sensacyjna porażka mistrzów Niemiec

RK PPD Zagrzeb i Orlen Wisła Płock. To właśnie te dwie ekipy pozostawały bez wygranej przed 10. serią gier. Po pasjonującym spotkaniu Zagrzeb pokonał Rhein-Neckar Lowen 30:26 i zanotował premierowe zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Lepiej w spotkanie weszli goście. Mimo bramki Leona Susnji z koła, szybko odpowiedział Pekeler, a następnie Sigurdsson z karnego doprowadził do stanu 1:2. Okazało się jednak, że było to ostatnie prowadzenie Lwów w meczu. Ładnie z drugiej linii trafił Bicanic, z karnego nie pomylił się świetnie dysponowany w tym spotkaniu Zlatko Horvat. Do 11. minuty trwała wyrównana walka, jednak trafienie Valcica zmusiło Nicolaja Jacobsena do wzięcia czasu.

Rozmowa z zespołem nie poskutkowała, a koncertowa gra Zagrzebia w ataku sprawiła, że po kwadransie przewaga wzrosła już do 5 bramek. Goście próbowali dojść rywali, ale dobrze dysponowani chorwaccy rozgrywający nie pozwalali doprowadzić do remisu. Na dwie minuty przed końcem połowy na 17:13 bramkę ponownie zdobył Horvat i tym sposobem ustalił wynik pierwszej części.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy zdecydowanie należał do gospodarzy. Zawodnicy z Zagrzebia doskonale pracowali w grze obronnej wymuszając rzuty rywali z nieprzygotowanych pozycji. Jeżeli już Niemcy znajdowali dziurę w defensywie, na straży stawał 21-letni Uhr Kastelic. Bardzo słabo prezentował się główni kreatorzy gry Lwów - Schmid i Mensah Larsen. Sprawiło to, że przeciągu 13 minut goście zdobyli jedynie 2 bramki, a Chorwaci wyszli na 9 bramkowe prowadzenie.

W dalszych minutach meczu goście wrócili do gry, głównie dzięki doświadczonemu Sigurdssonowi. Na 6 minut przed końcem Islandczyk zmniejszył straty do 5 trafień i wydawało się, że wobec biernej postawy w ataku PPD, Lwy mają szansę doprowadzić co najmniej do wyrównania. Niestety dla gości złą passę przełamał Bicanic i wiadomo było już, że gospodarze nie oddadzą zwycięstwa. Końcowy wynik 30:26 ustalił Schmid.

RK Zagrzeb - Rhein-Neckar Löwen 30:26 (17:13)

Zagrzeb: Skok, Kastelic - Markovic Z. 2, Lucin, Kontrec 1, Vori, Markovic D., Horvat 8, Valcic J. 3, Valcic T., Ravnic 1, Hrstic 3, Vuglac 4, Bicanic 5, Susnja 3

Rhein-Neckar: Appelgren, Palicka - Schmid 4, Sigurdsson 9, Radivojevic, Baena 1, Mensah 2, Pekeler 4, Groetzki 1, Reinkind 3, Taleski 2, Guardiola, Petersson