2017-11-25 17:10:00
Roksana Góra

Puchar EHF: Szczęśliwy awans Azotów!

Rewanżowe spotkanie KS Azotów Puławy i TTH Holstebro zakończyło się wynikiem 32:29. W pierwszym meczu górą byli podopieczni Daniela Waszkiewicza, którzy pojechali do Danii z trzema bramkami zaliczki. Oznacza to, że puławianie awansowali do fazy pucharowej rozgrywek Pucharu EHF.

Rywalizacja obu ekip rozpoczęła się od bramki Mateusza Seroki, który po pierwszej połowie miał na swoim koncie aż 6 trafień. Zdecydowanie lepiej radzili się puławianie, którzy już na samym początku zdołali wypracować sobie dwubramkową przewagę, którą konsekwentnie utrzymywali. Wynik mógł zatem cieszyć kibiców Azotów, jednak już po kilku minutach rywale ich ulubieńców doprowadzili do remisu 8:8. Znacząco przyczynili się do tego Ostlund i Birkefeldt, którzy byli wiodącymi strzelcami swojej drużyn. Podopieczni Daniela Waszkiewicza nie pozwolili jednak na to, aby ich przeciwnicy poczuli się na parkiecie zbyt pewnie i szybko zabrali się za odrabianie straconej przewagi. Już po kilku akcjach wyszli na dwubramkowe prowadzenie, jednak pierwsza odsłona zakończyła się remisem 16:16.

Po zamianie stron zawodnicy TTH Holstebro poprawili swoją skuteczność, co zaskutkowało wynikiem na niekorzyść puławian. Nadal świetnie spisywał się rozgrywający Viktor Ostlund. W polskim zespole na wyróżnienie zasługiwali Mateusz Seroka i Marko Panic. Niestety, ich rywale powiększali swoją przewagę, a zaliczka trzech trafień wydawała się być już mało bezpieczna. Ostatecznie TTH Holstebro zwyciężyło 32:29, jednak wynik poprzedniego meczu przesądził o awansie do fazy grupowej Pucharu EHF, z którego mogą cieszyć się puławianie.

KS Azoty Puławy - TTH Holstebro 32:29 (16:16)