2017-11-19 21:19:00
Redakcja

Liga Mistrzów: Flensburg ograł Mieszkow. Udany rewanż THW, dobry mecz młodych zawodników PGE VIVE

Zawodnicy PGE VIVE w sobotę ograli Aalborg. Z kolei w niedzielę rozegrano dwa spotkania w kieleckiej grupie.

Przed tygodniem Celje na wyjeździe ograło THW. Teraz doszło do rewanżu na Słowenii i punkty wywalczyli zawodnicy z Północy Niemiec. Kilończycy w pierwszej połowie cały czas bezpiecznie prowadzili. Po przerwie Celje zniwelowało straty i raz nawet wyszło na prowadzenie. Zespół Alferda Gislasona zachował jednak spokój i ostatecznie wygrał jedną bramkę.

W Celje zagrało dwóch zawodników wypożyczonych z PGE VIVE. Branko Vujović rzucił pięć bramek i wspólnie z Galem Margucem był najskuteczniejszym zawodnikiem mistrzów Słowenii. Z kolei Daniel Dujshebaev zanotował cztery trafienie. Obaj młodzi zawodnicy zostali ukarani żółtymi kartkami.

Tylko na samym początku zawodnicy z Brześcia mogli liczyć na korzystny wynik we Flensburgu. Z czasem Niemcy zbudowali sobie przewagę i odjechali na bezpieczną przewagę. Po przerwie gospodarze prowadzili nawet dziesięcioma bramkami, ale w końcówce nieco spuścili z tonu i ostatecznie zwyciężyli 37:30.