Niebieska kartka dla Hansena! Tunezyjczycy tanio skóry nie sprzedali, ale to PSG wygrało

Autor: Wojciech Staniec, 05-09-2016, 15:33

Dobry mecz przeciwko Paris Saint Germain rozegrali zawodnicy Esperance Sportive de Tunisie. Tunezyjczycy co prawda przegrali 38:31, ale w całym spotkaniu zaprezentowali się bardzo pozytywnie. Paryżanie będą z kolei półfinałowym rywalem Vive Tauronu.

Spotkanie to zaczęło się bardzo dobrze dla zawodników z Tunezji. Wykorzystali oni to, że PSG zaczęło wycofywać bramkarza i dzięki dobrej grze w obronie mogli odzyskiwać piłkę i rzucać do pustej bramki. Dzięki temu w 10. minucie prowadzili 8:6.

W 22. minucie sędziowie zdecydowali się dać Mikkelowi Hansenowi niebieską kartkę. A to oznacza, że duński rozgrywający nie będzie mógł zagrać w przynajmniej jednym kolejnym meczu swojej drużyny (IHF może zdecydować o ewentualnym powiększeniu kary). Przepis o niebieskiej kartce został wprowadzony 1 lipca i arbitrzy pierwszy raz zdecydowali się użyć kartonika w tym kolorze. Hansen został ukarany za ostry faul na rywalu, który był w powietrzu.

PSG pomimo braku swojej gwiazdy prowadziło po pierwszej połowie 21:18.

Po wznowieniu gdy ambitni Tunezyjczycy walczyli z całych sił i nie dawali PSG powiększać przewagę. Francuzi ciągle mieli 1-2 bramki więcej.

Mistrzom Francji udało się odskoczyć dopiero na kwadrans przed końcem, gdy wyszli na prowadzenie 31:27. Paryżanie już tego nie wypuścili z rąk i ostatecznie wygrali 38:31.

PSG dzięki temu zwycięstwu awansowało do półfinału Super Globe. A tam zmierzy się z Vive Tauronem. Ten mecz we wtorek 6 września o godzinie 16.

Paris Saint-Germain Handball - Esperance Sportive de Tunisie 38:31 (21:18)