2016-09-05 13:25:00

Udany debiut Vive Tauronu w Super Globe!

Vive Tauron Kielce zagra w półfinale rozgrywanego w Katarze turnieju IHF Super Globe. Po pierwszej połowie mistrzowie Polski prowadzili 21:15, a cały mecz wygrali 33:30. We wtorek "żółto-biało-niebieskich" czeka walka o finał.

Dla Vive Tauronu był to pierwszy mecz w pełnym składzie od finału Ligi Mistrzów. W wyjściowej siódemce od razu zaczęli Filip Ivić, Darko Djukić i Patryk Walczak dla których był to debiut nowym klubie.

TCC Taubate od pierwszych minut pokazywało "egzotyczną" piłkę ręczną. Brazylijczycy grali wysoko, niekonwencjonalnie w obronie i bardzo szybko w ataku. Kielczanie jednak dawali sobie radę i w 10. minucie prowadzili 7:6. Widać było, że mistrzom Polski brakowało jeszcze zgrania i zrozumienia na boisku. Wynika to z tego, że trenowali oni wspólnie po Igrzyskach Olimpijskich tylko tydzień.

W 13. minucie obie drużyny zdobyły już w sumie osiemnaście bramek (był remis 9:9). W bramce Vive dobrze zaczął grać Filip Ivić, który odbił kilka ważnych piłek, a jego koledzy z pola rzucili cztery bramki z rzędu. W kolejnych minutach "żółto-biało-niebiescy" jeszcze powiększali przewagę i po pierwszej połowie prowadzili 21:15.

Pierwsze minuty po przerwie były bardzo dziwne, bo przez cztery minuty żadnej drużynie nie udało się rzucić bramki. Najczęściej sędziowie odgwizdywali rzuty karne. Kielczanie popełniali proste błędy i w efekcie Brazylijczycy zdobyli pięć goli z rzędu i w 40. minucie Vive Tauron prowadziło już tylko 21:20.

Dopiero wtedy fatalną passę przełamał Mariusz Jurkiewicz. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa oponowali wtedy sytuację, którzy znów odskoczyli na kilka bramek. Tej zbudowanej przewagi już nie oddali i ostatecznie wygrali 33:30.

Półfinał Vive Tauron rozegra we wtorek 6 września o godzinie 16. Rywalem kielczan będzie zwycięzca pary Paris Saint-Germain HB – Esperance Sportive de Tunisie.

Vive Tauron Kielce - TCC Taubate 33:30 (21:15)

Vive Tauron: Filip Ivić 1 - Darko Djukić 7, Tobias Reichmann 3, Krzysztof Lijewski 4, Paweł PaczkowskiUros Zorman 2, Mariusz Jurkiewicz 1, Karol Bielecki 4, Piotr Chrapkowski 2, Manuel Strlek 2, Mateusz Jachlewski 3, Patryk Walczak 3, Julen Aguinagalde 1.