REKLAMA

"Biało-czerwoni" zagrają w tym roku w dwóch turniejach. Znamy rywali Polaków

Autor: Ewa Basak, 11-08-2017, 15:00

Reprezentacja Polski zagra jesienią w Bygma Golden League. Drużynę Piotra Przybeckiego czekają spotkania z wymagającymi rywalami. Drugim sprawdzianem formy Polaków przed styczniowymi prekwalifikacjami do mistrzostw świata 2019 będzie turniej zorganizowany w Polsce. 

Podopieczni Piotra Przybeckiego 13 sierpnia spotkają się w Płocku po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie. Konsultacja szkoleniowa będzie trwała cztery dni. Trener reprezentacji Polski powołał na zgrupowanie 21 zawodników.

"Biało-czerwoni" wrócą do grania w październiku. Polacy wezmą udział w Bygma Golden League. Turniej w Danii jest obsadzony przez bardzo mocne reprezentacje. Młoda drużyna Przybeckiego w pierwszym dniu zmierzy się z aktualnymi mistrzami świata czyli Francuzami. Następnie Polacy zagrają z gospodarzami turnieju. W ostatnim dniu zmagań "biało-czerwoni" spróbują zrewanżować się reprezentacji Norwegii. Na czerwcowym turnieju właśnie w Norwegii Polacy bardzo wysoko ulegli temu rywalowi aż 22:41.

Bygma Golden League zapowiada się bardzo ciekawie. Podczas turnieju dojdzie do interesujących pojedynków m.in. mistrzów olimpijskich- Danii z wicemistrzami świata- Norwegami czy Francji także z reprezentacją Norwegii, która będzie chciała się zrewanżować za finał mistrzostw świata.

Kolejnym okazją do sprawdzenia formy polskich szczypiornistów będzie impreza zorganizowana w Polsce. W turnieju wezmą udział oprócz gospodarzy jeszcze trzy reprezentacje: Japonii, Bahrajnu i Białorusi. Turniej zostanie rozegrany w przerwie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. Dokładne miejsce i terminarz nie został jeszcze ustalony. Młodzi podopieczni Piotra Przybeckiego mają możliwość zdobycia cennego doświadczenia właśnie dzięki grze w takich turniejach.

Program turnieju Bygma Golden League:

26.października, Broendby Hallen:
18:15: Francja-Polska
21:00: Dania-Norwegia

28. Października, Ceres Arena, Aarhus:
16:10: Dania-Polska
19:00: Norwegia-Francja

29. Października, Jyske Bank Boxen, Herning:
18:00: Polska-Norwegia
20.15: Dania-Francja

źródło: zprp.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz

Tagi: Polska