REKLAMA

Rosyjski miliarder zapowiedział wycofanie się ze sponsorowania Vardaru!

Autor: Wojciech Staniec, 11-08-2017, 12:25

Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. Rosyjski miliarder Sergiej Samsonenko zapowiedział, że wycofa się ze sponsorowania trzech sekcji Vardaru Skopje! 

Samsonenko sponsorował piłkarzy ręcznych Vardaru Skopje, którzy w maju wygrali Ligę Mistrzów, piłkarki ręczne (zagrały w trzech ostatnich edycjach Final Four Ligi Mistrzów) oraz piłkarzy nożnych, którzy grają w Europejskich Pucharach.

Rosjanin napisał list, w którym wyjaśnił powody swojej decyzji. - Wróciłem do Skopje i jestem głęboko poruszony tym co czytam w mediach i serwisach społecznościowych. Macedonia jest domem dla mnie i mojej rodziny od 11 lat, a w tym czasie z całego serca zainwestowałem w rozwój sportu w tym kraju. Długo powstrzymywałem się od reakcji na obelgi, które mnie spotykają... teraz chcę jednak powiedzieć dość. Nigdy w życiu nie doświadczyłem takiego linczu, zniewagi i upokorzenia, jakich doświadczyłem w ostatnich dniach - napisał Samsonenko.

Dodał on także, że postanowił z końcem sezonu przestanie sponsorować trzy kluby ze Skopje i wrócą one do swoich byłych właścicieli w bardzo dobrej sytuacji finansowej, bez długów i z wieloma sukcesami. 

List miliardera ukazał się w piątek i macedońskiego media w tej chwili skupiają się tylko na cytowaniu go.

Wygląda więc na to, że Vardar w przyszłym sezonie będzie funkcjonował normalnie i nie upadnie. Pytanie co dalej. Jeżeli nie uda się znaleźć równie możnego sponsora co teraz, to przyszłość klubu nie rysuje się w różowych kolorach. Nie można jednak wykluczyć także takiej opcji, że Samsonenko jednak zmieni jeszcze zdanie.

REKLAMA

Dodaj komentarz