REKLAMA

Brazylia pokonana! Drugie zwycięstwo Polaków na mistrzostwach świata juniorów

Autor: Bartłomiej Wójcik, 10-08-2017, 21:17

Polacy późnym popołudniem rozegrali drugi mecz mistrzostw świata. Na drodze naszych juniorów stanęli Brazylijczycy. "Biało-czerwoni" wygrali 29:25. Zespół z Ameryki Południowej nie był w stanie zatrzymać polskich szczypiornistów grający bardzo szczelnie w obronie, a jak już doszli do sytuacji stuprocentowej w bramce stał niezawodny Marek Bartosik.

Polscy juniorzy dzięki dobrej defensywie wyprowadzali szybkie kontrataki, które zamienili od razu bramkę. Wysunięta brazylijska obrona nie przeszkodziła im w uzyskaniu bardzo dużej przewagi w pierwszej połowie - 16:8.

Na początku drugiej odsłony Brazylijczycy odrobili szybko cztery bramki, a gdyby nie nasz golkiper wynik mógłby wyglądać jeszcze gorzej. Polacy wyszli z opresji i do końca utrzymali przewagę cztero-bramkową.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:25. Najskuteczniejszymi zawodnikami w polskiej reprezentacji byli: Jakub Orpik 6, Patryk Mauer 6, Piotr Jarosiewicz 5. Zwycięstwo z Brazylią przybliżyło "biało-czerwonych" do 1/8 finału.

Bardzo ważnym spotkaniem będzie piątkowe starcie z Chorwatami, które może zadecydować o dalszym awansie. Mecz Polska – Chorwacja odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 14.

Polska - Brazylia 29:25 (16:8)

REKLAMA

Dodaj komentarz